Elon Musk: Kripto para yatırımım yok!

Geçtiğimiz 2 sene içerisinde yıldızı yeniden parlayan ve küçük büyük demeden yatırımcıların ilgi odağı haline gelen Bitcoin, halen daha birçok finansal yöneticiler için yetim evlat muamelesi görmeye devam ediyor


Geçtiğimiz 2 sene içerisinde yıldızı yeniden parlayan ve küçük büyük demeden yatırımcıların ilgi odağı haline gelen Bitcoin, halen daha birçok finansal yöneticiler için yetim evlat muamelesi görmeye devam ediyor. Mesela Warren Buffett kripto para birimlerinin “çok kötü bir şekilde sona ereceği” iddiasında bulunurken, yatırım tavsiyeleriyle bilinen Charlie Munger de “zararlı bir zehir” benzetmesinde bulunuyor.

Son olarak uzaya gönderdiği SpaceX roketiyle gündeme bomba gibi düşen ve adından sıkça bahsettiren Elon Musk, kripto para sektörüne girdiği ve yatırım tavsiyesi verdiği iddiasıyla takipçilerin ilgi odağı haline geldi. Ancak Twitter hesabından yaptığı açıklamada Musk çok ufak bir miktarda Bitcoin‘e sahip olduğu, bunun dışında sektörde hiçbir yatırımı olmadığını açıkladı.

Yalnızca 0.25 BTC’si var

Takipçisinden gelen bir soruya arkadaşının seneler önce gönderdiği 0.25 BTC‘den başka kripto paraya sahip olmadığını belirten Musk, şuanda bu paranın nerede olduğunu hatırlamadığını da sözlerine ekledi. Günümüz Bitcoin kuru üzerinden 0.25 BTC, yaklaşık 2 bin 500 dolara tekabül ediyor.

Sahte hesaplar Musk’ı taklit ederek piyasayı manipüle ediyor

Aslında Elon Musk’ı bu açıklamayı yapmaya iten şey, kendisini taklit eden sahte hesapların Twitter’da boy göstererek kullanıcıları yanıltıyor olması.

Elon Musk‘ı birebir taklit eden bir Twitter hesabı üzerinden isteyen herkese 0.2 Ethereum dağıtılacağı bilgisi paylaşılmıştı. Tamamen karşılıksız olduğu iddia edilen bu parayı alabilmek içinse sahte Elon’a 0.02 Ethereum göndermek gerekiyordu. Bu sayede güya Elon, hangi adrese Ethereum göndereceğini de öğrenmiş olacaktı.

[fat_coincap id=”5″]