Kripto Para

EOS’un Geliştiricisi Konuştu: Blockchain Sayesinde Dolar Programlanabilecek

Merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) dağıtımı için önde gelen platformlardan biri olan EOS’un yaratılmasına yardım eden, Cayman Adaları’na kayıtlı bir yazılım geliştirme şirketi olan Block.one’un 32 yaşındaki CEO’su Brendan Blumer Blockchain teknolojisinin verileri saklamanın ve göndermenin en güvenli yolu olduğunu düşünüyor.

Dördüncüsü düzenlenen DC Blockchain Zirvesi’nde (6-7 Mart) bazı açıklamalarda bulunan Blumer, internetin erken dönemdeki büyümesini ve kripto paraları karşılaştırdı. Diğer önde gelen şirket liderleriyle benzer görüşlerini dile getiren Blumer, regülatörlerin çoğu zaman, bugünün internetini kurmaya çalışırken çok fazla müdahale etmemeye özen gösterdiğini belirtti.

İnternet geliştirilirken düzenleyiciler yeniliğin de gelişmesini sağladı, bu kesinlikle doğru bir stratejiydi. Ancak, internet gerçekten güvensiz raylar üzerine kuruluyordu. Raylar güvenli olsaydı PayPal gibi şeylere ihtiyacımız olmazdı. Bu aynı zamanda, birçok merkezi teknoloji platformunun aşağılık bir şekilde tasarlandığı anlamına geliyor. Bunun nedeni şu, internet tüm veri aktarımı ve depolamanın temelde güvensiz olduğu varsayımıyla inşa edilmiştir.

Şimdi, daha güvenli bir şekilde ve güvenle veri göndermemizi ve saklayabilmemizi sağlayan yeni bir yapı bloğu ile çalışıyoruz.  Kripto para birimleri sadece bir hesap birimi. Onlar sadece bir Excel tablosu gibi çalışıyor, onları da herhangi bir şeyi takip etmek için kullanabilirsiniz.

ICO’sunda 4 milyar dolar toplayarak rekor kıran, EOS’un ilk geliştiricisi Block.one, 2018 yazında EOS ana ağının başlatılmasına yardımcı oldu. Şu anda EOS üzerinde geliştirilmekte olan 260’tan fazla merkezi olmayan uygulama (dApps) bulunuyor.

Yorum Yap