Kripto Para

Starbucks’tan Bitcoin Yerine Dolarla Kahve Aldığınızda Size Gülecekler

Analistler ve yatırımcılar, kripto para birimlerinin günlük hayatta kullanımının artmasının, piyasalara daha fazla istikrar getireceğine inanıyor. Devam eden kripto ayı piyasasına rağmen, geçtiğimiz yıl boyunca sektörde kripto paraların benimsenmesine yol açacak birçok gelişme yaşandı.

Şimdi, önde gelen bir girişimci, Bitcoin’in ilk yaygın tüketici kullanımlarından birinin, dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks’taki günlük kahve alışkanlığını değiştireceğine inanıyor.

Starbucks, müşterilerinin kahve satın alma deneyimini geliştiren yeni teknolojilerin benimsenmesinde her zaman bir adım önde oldu. Starbucks mobil uygulama aracılığıyla ödemeler servisini başlatan ilk büyük zincirlerden biriydi.

Doğal olarak, kripto para birimlerinin bir ödeme şekli olarak benimsenmesi, kahve devinin teknolojik açıdan yenilikçi olarak konumunu koruması için atılacak bir sonraki adım olacak.

Geçtiğimiz yıl, kripto topluluğu Starbucks’ın müşterilerin kahve veya yiyecek ödemelerini gelecekteki kripto para birimi platformu Bakkt ile bir ortaklık kurarak yapmalarına izin vereceği söylentilerini çokça tartıştı.

Kripto para topluluğunun bu heyecanına rağmen Starbucks Bakkt ile olan ortaklığın kripto paralarla alışveriş yapmak yerine satın almadan önce bakiyenin fiat’a dönüştürüleceği bildirildi.

Girişim sermayesi yatırımcısı Tim Draper, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile Starbucks kahvesini ödemenin olağan bir olay olacağını düşündüğü  açıkladı.

Bir fincan kahve almaya Starbucks’a gittiğin zaman ve dolar ile ödeme yapmaya çalıştığın zaman sana güleceklerini düşünüyorum çünkü bitcoin ya da başka bir kripto para birimi kullanmıyorsun… Onlar sana gülecekler.

Draper, Bitcoin’i teknolojik bir inovasyon olarak övdü, dünyanın gördüğü en büyük şeylerden biri olduğunu ve muhtemelen herkesin hayal edebileceğinden daha büyük bir toplumsal değişime yol açacağını belirtti.

Bu, insanlığın şimdiye kadar gördüğü en büyük teknolojik ilerlemelerden biri… ve toplumda hayal ettiğimizden daha büyük bir değişim yaratabilir.

Bitcoin’in yakın gelecekte tipik bir ödeme aracı haline geleceğini varsayarsak fiyatının da bunu açıkça yansıtması gerekecek. Draper, benimsenme oranlarının artmasının, Bitcoin’i 2022 yılına kadar 250 bin dolara fırlatacağına inanıyor.

“Şu anda bitcoin için bir pazar var. İnsanlar bitcoin alıyor ve satıyorlar, bitcoin ile birlikte şeyler ve hizmetler alıyorlar ve satıyorlar. Yayıldıkça değeri artacaktır. Ve yayılıyor da.

Yorum Yap