Kripto Para

Eski SEC Komisyonerinden Şaşırtmayan Bitcoin Fiyat Tahmini

Eski kıdemli SEC yetkilisi, Bitcoin’in değeri hakkında aslında pek de şaşırtıcı olmayan bir tahminde bulundu. En azından bir SEC komisyonerine yakışacak şekilde.

Kripto para fiyatları düşmeye başladığında, eski Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) komisyoneri John Reed Stark, Bitcoin’in değerinin 0’a ulaşana kadar durmadan değer kaybedeceği öngörüsünde bulundu.

Bitcoin’i Suçlular Kullanıyor

SEC’te 20 yıl boyunca hizmet veren Stark, en büyük kripto para karşıtlarından biriydi, tıpkı Warren Buffet gibi. Bu nedenle Stark sürekli olarak kripto para karşıtı makaleler ve denemeler kaleme almaktan geri durmadı.

Bitcoin’in suçluluların kullandığı bir kripto para birimi olduğunu iddia eden Stark değerinin ise spekülatif olduğunu dile getirdi. IEO’ların yatırımcıları dolandırmak için cazip bir araç olduğunu belirtiyor:

IEO’lar, daha hızlı bir şekilde zengin olmak isteyen yatırımcıları cezbetmek için benzer bir kısaltmayı (IPO) ve fon kaçırmaya yönelik başka bir keskin teşebbüsü temsil ediyor.

Son olarak yatırımcıları uyarmayı da ihmal etmeyen John Reed Stark, “İnsanlar bir gün kalkacak ve kritpo paralarının değerinin sıfıra indiğini görecek” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap