Kripto Para

Dikkat: 18 Haziran’da Facebook’tan Kripto Para Açıklaması Gelebilir

dikkat-18-haziranda-facebooktan-kripto-para-aciklamasi-gelebilir

Facebook’un son dönemde çok konuşulan kripto para projesinin 18 Haziran’da tanıtılması bekleniyor. Her ne kadar projeye dair detaylar paylaşılacak olsa da Facebook’un kripto parası 2020 yılına kadar piyasaya sürülmeyebilir.

Facebook’un Kripto Para Birimi: Libra

Facebook’un kripto para biriminin adının Libra olacağı konuşuluyor. Kuzey Avrupa Finansal Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’e göre, kripto para birimi temelinin ayrıntılarını anlatan bir bildiri yayınlayacak.

Facebook Libra Markasını Tescil Ettirdi

Ayrıca, Facebook finansal hizmetler başlığı altında İsviçre’de Libra Network adlı bir şirketi tescil ettirdi. Facebook’un kripto para birimi Libra hakkında bilinenler şöyle: TechCrunch, kripto para biriminin ABD doları gibi tek bir para birimi yerine bir dizi para birimine bağlanması bekleniyor. Buradaki amaç, para birimine istikrar sağlamak ve fiyat dalgalanmalarından kaçınmak.

Libra’nın Facebook reklamlarında, oyunlarında ve bazı ücretli Facebook gruplarına giriş yaparken kullanılması bekleniyor. Ayrıca Libra, yurtdışına para göndermenin yanı sıra Facebook, Messenger, Instagram ve Whatsapp’ta da kullanılabilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap