Eski Tayland Maliye Bakanı: Kripto Paralara Denetim Gelmeli

Kripto paralar ile ilgili son dönemde denetim çağrıları sık sık yapılıyor


Kripto paralar ile ilgili son dönemde denetim çağrıları sık sık yapılıyor. Bazı ülkeler şimdiden kanun yapıcılar aracılığı ile yasalar hazırlamaya geçerken, bazı ülkeler ise kripto paraların denetlenmesinden yana olmadıklarını belirtiyor. Tüm dünya devletlerinin bu konuda düşüncesi farklı olurken, ABD yönetiminin kararlarının gelecekte tüm dünyada bağlayıcı olması beklenen gelişme olarak gösteriliyor.

Tayland eski maliye bakanı Korn Chatikavanij, ise bu konuda yaptığı açıklamasında gerek kripto paraların gerek ise ICO’ların mutlaka denetlenmesi gerektiği ve bununla ilgili yeni yasaların hazırlanması gerektiğini açıkladı.

Haftalar Sonrasında Yeni Kurallar Açıklanacak

Tayland Kralı tarafından ve diğer hükümet yetkilileri tarafından yapılacak olan üst düzey görüşmeler ve siyasi kararlar sonrasında Bitcoin ve diğer kripto paraların ülkede denetlenmeye başlayacak. Gelecek haftalarda yeni yasaların devreye girmesi bekleniyor. Ülke genelinde kripto paralara yoğun ilgi gösterilirken, Güney Kore’nin memurlara getirdiği kripto paranın bir benzerinin Çin ve Tayland tarafından uygulamaya konulabileceği iddialar arasında. Asya bölgesinde yayılan kripto para yasalarının yeni dönemde tüm dünyaya örnek olması da tüm dünyanın gündeminde.