Kripto Para

Ethereum (ETH) Teknik Analizi: 30 Eylül 2019

Ethereum teknik analizi
Yazar: Barış B.

Haftaya 210$ seviyesinden başlangıç yapan Ethereum, Bitcoin tarafında gerçekleşen satış baskısından nasibini aldı ve hafta içerisinde 150$ seviyesine kadar geriledi. Hafta kapanışını ise 166$ seviyesinden yaparak %21 değer kaybetmiş oldu. Bir önceki hafta yaşanan toparlanma ve yükseliş hareketinin ardından gelen bu sert satış, ETH yatırımcısını maalesef hayal kırıklığına uğrattı. Peki önümüzdeki süreçte bizleri neler bekliyor?

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ethereum bir önceki hafta 224$ seviyesinden dönüş yapmıştı. Bu düzeltmeyi normal olarak değerlendirmiştim. Ancak Bitcoin her zamanki gibi tahminlerimizin ötesinde gelişmelerle karşımıza çıktı. Dolaylı olarak da altcoin grafiklerine tesir etti. Ethereum da sert satıştan etkilenerek öncelikle 189$ ve 183$ seviyelerini, ardından da T1-T2 kanalını aşağı kırdı. 150$ seviyesinden destek bulan ETH, mevcut durumda 164$ direncinin hemen üzerinde hareketini sürdürüyor.

Ethereum’da satış baskısı düzeltme sınırlarını aştığı için görünümün artık negatif olduğunu söyleyebilirim. Özellikle T1-T2 kanalının aşağı kırılması orta vade için oldukça kötü oldu. Bu aşamada 164$ ve özellikle de 150$ seviyesindeki yatay destekler bizim için oldukça önemli. 150$ seviyesinin altında sıkıcı ve satış baskılı günler bizi bekliyor olacaktır. Fiyatın T1-T2 kanalına yeniden girmesi ve 183$ seviyesini yeniden geçmesi halinde yukarı hareket için olumlu sinyalleri almış olacağız.

ETH/BTC Paritesi

Ethereum/Bitcoin paritesindeki duruma baktığımızda, bu hafta durumun nispeten stabil olduğu söyleyebiliriz. Önceki hafta belirttiğim üzere kırmızı düşen trende doğru yönelim devam ediyor. 21600Sat seviyesi üzerinde fiyat hareketinin ivme kazanacağını değerlendiriyorum. ETH/BTC’deki yükseliş ETH/USD paritesini de yukarı yönlü olumlu etkileyecektir. (ETH/BTC X BTC/USD = ETH/USD)

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Yorum Yap