Kripto Para

Ripple (XRP) Teknik Analizi: 30 Eylül 2019

xrp teknik analizi
Avatar
Yazar: Barış B.

Ripple haftaya 0,277$ seviyesinden başlangıç yaptı. Bitcoin tarafında gerçekleşen sert satışlarla birlikte düşüşe geçen Ripple, 0,213$ seviyesine kadar geriledi. Hafta kapanışını 0,239$ seviyesinden yaparak %14 değer kaybetmiş oldu. Panik ve korkuyla geçen bu haftada Ripple yatırımcıları maalesef memnun kalamadı.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ripple, geçtiğimiz hafta T1 trendinden satış baskısı ile karşılaşmıştı ve düzeltme sürecine girmişti. Bu hafta Bitcoin’e gelen satış dalgası ile birlikte birçok altcoinde olduğu gibi Ripple da sert satışa maruz kaldı. Dolayısı ile bir önceki hafta düzeltme süreci yerini satış dalgasına bırakmış oldu. Gelen satışlarla birlikte kısa vade için destek olarak çalışmasını umduğum T2 trendi de aşağı yönlü kırılmış oldu.

Ripple’a geniş çerçeveden baktığımızda 0,213$ seviyesini en son 21 ay önce test ettiğini görüyoruz. Ripple’ın bu fiyatlarda kalması, yatırımcısını psikolojik olarak maalesef olumsuz etkiliyor. Ancak bu seviyeleri dip olarak takip edip ortalama yapılası açısından değerlendirmek adına da güzel seviyeler olarak yorumlayabiliriz. Tabi ki bunu bir plan dahilinde ve stop seviyesi kullanarak yapmak uygun olacaktır.

Ripple’ı kısa vadede değerlendirecek olursak; 0,213$ seviyesi yatayda takip edeceğimiz destek bölgesi olacaktır. Yukarı hareketin devamı için ise öncelikle T2 seviyesinin yukarı geçilmesi gerekiyor. T2 üzerinde  ise T1’e doğru yukarı hareketin devamının geleceğini değerlendiriyorum. Önümüzdeki haftalarda yeni oluşacak barlar ile görünümün daha da belirginleşecektir.

XRP/BTC Paritesi

XRP/BTC paritesinde hacimli hareketlerin devam ettiğini görüyoruz. Özellikle hafta içerisinde oluşan uzun fitilli bar ile yönün yukarı döndüğünü söyleyebiliriz. Fiyatın kırmızı trende yanaşması ile yeni hacimli hareketler göreceğimizi değerlendiriyorum. Kırmızı trendi yukarı kırılımı gerçeklemesi halinde XRP/USD paritesi de yukarı yönlü olumlu etkilenecektir. Yataydaki 3350Sat seviyesi direnç olarak halen  önemini koruyor.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Yorum Yap