Altcoin Kripto Para

Ethereum Geliştiricilerinin Yeni ASIC Madencileri Planı Ortaya Çıktı!

ethereum mining

Kötü gidişata bir türlü dur diyemeyen Ethereum ağı geliştirilmeye devam ediyor. Ethereum ağı geliştiricileri şimdi de ASIC madencilerinin güçlerini azaltmayı planlıyor. 

Ethereum ağı geliştiricileri ASIC madencilerinin gücünü azaltmak için ProgPow adını verdikleri güncelleme üzerinde çalışmaya başladı. Geliştiricilerin ProgPow adını verdikleri güncelleme henüz kesinleşmediği ve denetimlerin de devam etmesinden dolayı diğer geliştirmeler de askıda bekliyor. 

Yapılacak olan denetimler, yeni madencilik algoritmasının ASIC etkisini azaltacak şekilde değiştirilmesinin nasıl bir fikir olduğunu gösterecek. Geliştiricilerin bir kısmı ise söz konusu ASIC madencilerinin etkisini azaltacak ProgPow güncellemesinin eklenmesi konusunda kararsız. 

Eğer ki ProgPow güncellemese Ethereum ağına eklenirse, değişecek olan algoritma ile birlikte Ethereum işlemlerinin onaylanması için gereken katılımcı ve madenci sayısında artış yaşanacak. Teorikte birçok madenciye ihtiyaç duyulmasına sebep olacak olan bu yeni yöntem daha rekabet edilebilir bir ortam yaratacağı için madenci sayısını arttıracak.

Ethereum’un önemli isimlerinden Hudson Jameson’ın açıklamasına göre Ethereum’un yeni algoritmalarının denetim sonuçlarının pek çok soruyu yanıtlayacağını dile getirdi. 

Ethereum ağı geliştiricilerinden olan Danno Ferin ise Ethererum ağının nasıl etkilendiğinin görülmesinin ancak denetimlerle sağlanabileceğini belirtti. 

Denetim sonuçlarının ne zaman geleceği şimdilik bilinmese de Jameson’a Nisan 2019 sonuçların gelmesi için en gerçekli tahmin. 

Constantinople Güncellemesi Geliyor Mu?

Ethereum ağının beklediği önemli güncellemelerden birisi olan Constantinople güncellemesi yine erteleme almış ve şubat ayının sonuna ertelenmişti. Ethereum geliştiricileri Constantinople hard forkunda yaşanan sorunu tespit etti ve güncellemeyi şubat ayı sonunda yayınlayacakları da gelen bilgiler arasında. 

Yorum Yap