Kripto Para

Kurucusu Ölen Bitcoin Borsasında Kayıp Her Geçen Gün Artıyor!

Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından birisi olan QuadrigaCX’in kurucusu Gerry Cotten’in ani ölümünün ardından 145 milyon dolar kayıp olduğunu bildirdi. 

Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından birisi olan QuadrigaCX kurucusu Gerry Cotten’in ani ölümü borsada nakit sıkıntısını doğurdu. Kanada iflas kanunu kapsamında iflas koruma başvurusu yapan QuadrigaCX tarafından yapılan açıklamada borsada şu an 286 bin dolar nakit olduğunu ancak kullanıcılara 200 milyon Abd doları borçlu olduklarını açıkladı. 

QuadrigaCX’in bu sorunu yaşama nedeni ise diğer tüm borsalarda olduğu gibi varlıkların çoğunu hack ve hırsızlıklara karşı korumak için soğuk depolama adı verilen yöntemle çevrimdışı olarak tutulması. Cotten ise bu cüzdanların bulunduğu tek kişiydi. 

Cotten’in eşi yetkililere verdiği ifadede “Şifreyi ya da kurtarma anahtarını bilmiyorum. Her yeri aradım ama hiçbir yerde bulamadım” dedi. Robertson’un ayrıca Cotten’ın bilgisayarına ulaşmak için bir güvenlik uzmanıyla anlaştığı ancak bu çabasının da sonuçsuz kaldığı iddia edildi. 

Konuyla ilgili olarak diğer borsa yöneticileri tarafından yapılan açıklamalarda Cotten’in bu rolünün alışılmadık bir durum olduğunu söyledi.  Bakalım QuadrigaCX bu durumdan bir çıkış yolu bulabilecek mi?

Yorum Yap