Ethereum’un kurucusu ”hediye” iddialarına sitem etti

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Twitter hesabından kendisini takip edecek kullanıcılar ile takip eden kullanıcıların dolandırılmasını engellemek için 3 uyarı mesajı paylaştı

ethereum fiyatı yorum

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Twitter hesabından kendisini takip edecek kullanıcılar ile takip eden kullanıcıların dolandırılmasını engellemek için 3 uyarı mesajı paylaştı. Açıklamalarında kendisinin hiçbir şekilde hediye Ethereum veya kripto para vermediğini açıklayan Buterin, mesajının altına ”size hediye Ethereum vereceğiz” yazanların hepsinin ”dolandırıcı” olduğunu ifade etti.

Bununla yetinmeyen genç adam, daha sonrasında yine kendi sayfası üzerinden tekrar tweet atarak ”hayır hediye Ethereum vermiyorum!” paylaşımında bulundu.

İsim Kısmına Bile Yazdı

Buterin, görünen o ki bu sorundan dolayı oldukça fazla sorunlar yaşamış. Twitter hesabının isim kısmına dahi ”hayır hediye Ethereum vermiyorum” olarak değiştiren genç adam, gelen yorumlara ise yanıt vermedi. Daha önce birçok ünlü ismin hesabına girerek paylaştıklarının altına yorum yaparak ”hediye veriyoruz” diyen dolandırıcılar binlerce kullanıcının dolandırılmasına neden olmuş, üstelik bununla da sınırlı kalmayarak kullanıcıları ”bizi şikayet edersen başın yanar” benzeri tehditler ile korkutmuştu. Sosyal medyada buna benzer olayların sık yaşandığı, buna karşı kullanıcıların asla ”hediye vereceğiz” diyen kişilere resmi şirket olmadığı sürece inanmaması öneriliyor.