Hollandalı Rabobank kendi kripto para cüzdanını kuruyor

Hollanda’nın en büyük bankalarından birisi olan Rabobank, yaptığı son dakika açıklaması ile birlikte yeni kripto para cüzdanı oluşturmaya hazırlandıklarını duyurdu


Hollanda’nın en büyük bankalarından birisi olan Rabobank, yaptığı son dakika açıklaması ile birlikte yeni kripto para cüzdanı oluşturmaya hazırlandıklarını duyurdu. ”Rabobit” olarak adlandırılacak olan kripto para cüzdanı sayesinde müşterilerinin ödeme seçeneklerini güçlendirecek. 840 milyon dolarlık serveti elinde bulunduran Rabobank, kripto para cüzdanı ile birlikte müşterilerinin her alanda, her türlü ödeme yöntemine sahip olmasını sağlayacaklarını, kripto para ile ödeme yapmak isteyen müşterilerinin ise bu cüzdana yükleyecekleri kripto paralar ile ödeme yapabileceklerini belirtti.

Güney Kore ve bazı ülkelerde bankaların kripto para cüzdanları geliştirme projelerine sahip son olarak Hollandalı bir banka katılmış olacak.

8.7 Milyon Müşterisi Var

Tüm dünyada ortalama olarak aktif 8.7 milyon civarında müşteri kaydına sahip olan Rabobank, kripto para kullanımını bu sayede arttırmayı hedefliyor. Avrupa Birliği’nin aldığı son kararlar ve ABD’de alınan son kripto para kararlarını banka yetkilileri izlemeye devam ederken, daha önce kripto paralar hakkında ”güvenilir değil” açıklaması yapan bankadan söz ediliyor. Bu alanda düşüncelerini ne değiştirdi bilinmez ancak, gelecekte kripto paralara bankaların daha fazla ilgi göstermeye yakın olacağı kesin.

[bitcointicker]