Kripto Para

Facebook, Whatsapp’ta Kullanılmak Üzere Kendi P2P Kripto Parasını Geliştiriyor

kripto para rehberi

Facebook, Telegram ve Signal, mesajlaşma platformlarındaki kullanıcılarının uluslararası para transferi gerçekleştirmesine imkan tanıyacak kendi kripto para birimlerini geliştirmek için çalışmalara devam ediyor.

New York Times, çeşitli kaynaklar göstererek Facebook’un şu anda WhatsApp kullanıcılarının  arkadaşlarına ve ailelerine para göndermesine imkan tanıyacak bir kripto para projesi üzerinde çalıştığını bildirdi. Hatta sosyal medya devi Facebook’un, kripto para biriminin popüler borsalarda listelenmesi için görüşmelere başladığı dahi iddia ediliyor. Söylentilere göre Facebook kripto para birimini bu yılın ilk yarısında piyasaya sürecek.

Dünya çapında yaklaşık 300 milyon kullanıcısı olan Telegram ve teknoloji ve gizlilik savunucuları arasında popüler olan şifreli mesajlaşma servisi Signal de kendi kripto para birimlerini geliştirmek için çalışıyor. Güney Kore ve Japonya’daki en büyük mesajlaşma uygulamaları Kakao ve Line benzer şekilde kendi kripto para birimlerini geliştireceklerini duyurmuştu.

Girişim sermayesi şirketi Primitive Ventures’in kurucu ortağı Eric Meltzer şu açıklamaları yaptı:

Şu ana kadar kripto para sektöründe gerçekleşen en etkileyici şey bu. Bu savaşta her birinin kendi avantajı var.

Tüm bu şirketler kendi kripto paralarını geliştirmek için ciddi kaynak harcaması yapıyor. Örneğin Facebook, eski PayPal Başkanı David Marcus tarafından yönetilen projesine 50’den fazla mühendis atamıştı.

 

Yorum Yap