FED Başkanı Jerome Powell’in Açıklamaları Tepki Çekti

FED Başkanı Jerome Powell, kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamada yatırımcıları koruyacak hiçbir şeyin olmadığını açıklamış ve kripto paraların hiçbir zaman gerçek bir paranın yerine geçmeyecek olduğunun altını çizmişti


FED Başkanı Jerome Powell, kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamada yatırımcıları koruyacak hiçbir şeyin olmadığını açıklamış ve kripto paraların hiçbir zaman gerçek bir paranın yerine geçmeyecek olduğunun altını çizmişti. Bu açıklamalarından hemen sonra ABD’de kripto para sahiplerinin tepkisini çeken Powell, kripto paralara ilgi duyan gruplar tarafından sert sözler ile eleştirildi.

Bazı kişiler Powell’in bu açıklamalarını ”yersiz kazanç olarak mı görüyorsunuz, bu olumsuz sayın Powell!” ifadesi ile eleştirirken, bazı kripto para yatırımcıları ise ”Sayın Powell, kripto paraları istediğiniz şekilde göremiyor ve müdahale edemiyorsunuz, gizli olarak kullanabiliyoruz diye mi bu şekilde ifadeler kullandınız?” sorusunu yöneltti. Powell’in açıklamalarında kripto paraların hiçbir zaman güvenli olmadığı ve ortada hiçbir ”şey” olmadığı ifadesi paylaşılmıştı.

Yatırımcılar Bu Açıklamaları Sevmiyor

Yatırımcıların bu ve buna benzer kripto paralar hakkında olumsuz açıklamalar yapılmasını istemediği, bu tür açıklamaları sevmediği fazlası ile bilinen bir gerçek iken, yatırımcı kimselerin bu açıklamaları da kabul etmesi ve en azından saygı duyması gerekiyor.

Bazı yatırımcıların yine istekleri yerine gelmediği için nasıl ki kripto paraları kötülüyorlar ise kazanç sahibi olan yatırımcılar nasıl hep kripto paraları destekliyor ise bu şekilde bu tür olumsuz açıklamalar da mutlak surette saygı duyulması gerek.