FED Yetkilisi: Kripto Paralar Hakkında Sert Önlemler Alınmalı

ABD Ulusal Rezerv Bankası (FED) Minneapolis bölgesi başkanı Neel Kashkari, kripto paralara dair yaptığı açıklamada en kısa zamanda kripto paralar hakkında derhal adım atılması gerektiğini ve yasaklar uygulanması gerektiğini ifade etti


ABD Ulusal Rezerv Bankası (FED) Minneapolis bölgesi başkanı Neel Kashkari, kripto paralara dair yaptığı açıklamada en kısa zamanda kripto paralar hakkında derhal adım atılması gerektiğini ve yasaklar uygulanması gerektiğini ifade etti. Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında son birkaç dönemdir ciddi dolandırıcılık vakalarının yaşandığı ve bu vakaların haberlere yansıdığını ifade eden Neel, daha fazla kötü olay yaşanmadan önce yasal yaptırımlar uygulanmasından yana olduklarını ve bu konuda yeni yasal adımlar atılmasının önünde engel olmadığını açıkladı.

ABD’nin en önemli kurumlarından birisinin yetkilisi tarafından yapılan bu açıklamada ”kripto paralar mutlaka dolandırıcılık ve benzer vakalara karşı önlemler alınması gerekiyor. Eğer ki yasal önlemler alınmaz ise ciddi sıkıntılar yaşanabilir” benzeri ifadeler kullandı.

ABD Önlemler Almak İstiyor Mu, İstemiyor Mu?

ABD’den zaman zaman kripto paralar hakkında çok farklı açıklamalar yapılıyor. ABD‘den yapılan bu açıklamalar genellikle olumlu ve olumsuz yönde olmasına rağmen FED yetkilisi kişiler tarafından yapılan açıklamalar büyük önem taşıyan açıklamalar olarak gösteriliyor. FED’in kripto paralar konusunda önlemler alabilecek güce sahip olduğu, ABD’nin atacak olduğu adımların ise dünyada kripto paraların sektörünün olumlu ve olumsuz yönlenmesine sebep olabilecek olduğu bilinmekte. FED’in daha önce kripto paralar ile ilgili şu aşamada ciddi önlem alma gereksinimi duymadığı açıklanmış ve kripto paralar ile ilgili ciddi problemlerin olmadığı FED yöneticisi ve diğer yetkilileri tarafından paylaşılmıştı.