FedEX Blockchain Teknolojisine Hazır

Amerikan nakliye devi ve dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden bir tanesi konumunda olan FedEx gelecek dönemde blockchain temelli sistemlere geçebilecek olduklarını ve bu sayede tüm maliyetlerin en düşük seviyeye inebileceğini açıkladı


Amerikan nakliye devi ve dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden bir tanesi konumunda olan FedEx gelecek dönemde blockchain temelli sistemlere geçebilecek olduklarını ve bu sayede tüm maliyetlerin en düşük seviyeye inebileceğini açıkladı. Amerikan şirketi FedEx CEO’su Frederick Smith ile CIO Robert Carter, blockchain teknolojisinin oldukça ileri nesil bir teknoloji olduğuna değinerek, bu konuda kendilerinin blockchain teknolojisine geçmeye hazır olduklarını açıkladı.

Tüm dünyada kripto paralardan daha fazla değer ve ilgi gören blockchain teknolojisi ile ilgili Amerikan şirketlerin açıklamaları oldukça fazla değer ve ilgi görüyor. Bu sayede dünyanın en büyük şirketlerinin blockchain teknolojisine geçmesi hem mali gücün daha fazla dengelenmesi ve elden çıkan paranın daha fazla azalmasını sağlayacak bir etken olarak görülürken, bir diğer yandan ise daha kolay işlemler adına tercih edilecek bir teknoloji olarak gösteriliyor.

DHL, UPS ve Diğerleri Kullanabilir

Henüz Türk şirketler tarafından kullanılmayan blockchain teknolojisinin DHL, UPS ve diğer şirketler tarafından gelecekte kullanılması bekleniyor. Zira blockchain teknolojisine ilginin aşırı yoğun olduğunu belirtelim.