G20’de Kripto Paralar Konuşuldu

G20 toplantısı kapsamında kripto paraların durumu ve geleceği ile ilgili açıklamalar yapıldı


G20 toplantısı kapsamında kripto paraların durumu ve geleceği ile ilgili açıklamalar yapıldı. Kara para aklama ve vergi suçlarından sorumlu kurum olan FATF yaptığı açıklamada kripto paraları incelemeye ve izlemeye devam edeceklerini ve olası durumlara karşı önlemler almayı sürdürecek olduklarını açıkladı.

FATF, ”Kripto paraların şuanda global finansal dengeye bir zararının olması beklenmese de, bu konuda uyanık olunmasının gerekli olduğu aşikardır. Mart ayında yaptığımız açıklama halen geçerlidir. (FATF’nin kara para aklama vs. olayları kripto paralara nasıl uygulayabileceği konusunda çalışmalar yapması) FATF’den bu konu ile ilgili olarak 2018’in Ekim ayında net bir rapor almayı ümit ediyoruz.” sözleri ile durumu özetlerken, G20 toplantısında yapılan açıklamalarda da kripto paraların bir tehdit olmadığı ama olası bir duruma karşı izlenmeye devam edilecek oldukları açıklandı.

En Büyük 20 Ekonomi

Dünyanın en büyük 20 ekonomisi olan G20 ülkeleri ekonomik olarak çok büyük güce sahip olmaları, dünyanın en fazla ürün alan ve ürün satan, hizmet satışlarının en fazla olduğu ülkeler arasında. G20 ülkelerinin başını ABD çekerken, Türkiye ise 17 ila 20. sıra arasında değişen yere sahip.