Gigabyte, madenciler için yeni anakart modelini tanıttı

Anakart üreticisi Gigabyte, B250-FinTech adını verdiği yeni anakart modelini kamuoyuna duyurdu


Anakart üreticisi Gigabyte, B250-FinTech adını verdiği yeni anakart modelini kamuoyuna duyurdu. Intel‘in B250 işlemci seti üzerine inşa edilen anakart, kripto para madencileri için özel olarak üretildi. “Ultra dayanıklı” Gigabyte bileşenlerinin yanı sıra 12 adet PCIe slot konfigürasyonuna sahip olan B250-FinTech modeli; enerji verimliliğini en üst düzeye taşırken madencilerin yüksek getiri elde etmesine de imkân tanıyor.

BIOS modu madenciler için hazırlandı

B250-FinTech anakart modelinde üç yerine yalnızca bir adet güç çıkış kablosu bulunuyor. BIOS Mining Modu aktifleştirildiği zaman ise anakart inanılmaz bir şekilde kazım hızını artırmayı başarıyor. Bu özellikleriyle B250-FinTech‘in her açıdan madenciler için ideal bir anakart modeli olduğu söylenebilir. Üstelik bahsi geçen BIOS Mining Modu, yayınlanacak olan otomatik güncellemelerle her seferinde anakartın performansını daha da artırıyor.

Kripto para madenciliğinde kullanılacağı için GPU işlemci performansını daha da artıran yeni anakartta 12 adet ekran kartı bağlanabiliyor. Bu sayede daha yüksek hash gücüne ulaşılabiliyor. Üstelik anakartta bulunan 12 adet ekran kartı girişinin konumlandırıldığı yerler dahi maksimum esnekliği sağlayacak şekilde ayarlanmış. Hal böyle olunca yeni ekran kartlarını takmak ve riser kablolarını yerleştirmek çok daha rahat.

Fiyatı belli oldu

B250-FinTech anakart modeli donanım giderlerini azaltmak, daha az elektrik harcamak ve maksimum getiriye ulaşmayı hedefleyen madencilerin yeni gözdesi olmaya aday. Üstelik Gigabyte‘ın madencilere özel geliştirdiği anakartın fiyatı yalnızca 189,99 dolar.

 

[fat_coincap id=”5″]