ABD’nin Wyoming Eyaletinde Kripto Para Yasasında Sona Gelindi

ABD’nin Wyoming eyaletinde menkul kıymetler yasa tasarısına girmemesi istenen kripto paralar ile ilgili düzenleme Wyoming Senatosu’nda yapıldı


ABD’nin Wyoming eyaletinde menkul kıymetler yasa tasarısına girmemesi istenen kripto paralar ile ilgili düzenleme Wyoming Senatosu’nda yapıldı. Yapılan düzenleme ile birlikte kripto paraların menkul kıymetler yasasına dahil edilmeyerek ayrı tutulmasına karar veren senatörler ise 27/3 oranında onay vererek daha önce görülmemiş ortak karara imza attılar.

Wyoming Valisi’ne gönderilecek olan kripto para yasası kararı ile ilgili olarak vali tarafından verilecek olan karara göre eyalette kripto paraların kullanım oranlarının artması bekleniyor.

Amerika Kripto Paralar Hakkında Yasalar Hazırlamaya Başladı

ABD’de genel olarak Washington yönetimi yetkililerinin yeni dönemde kripto paralar ile ilgili yeni yasaları hazırlamaya başladıkları bilinen bir gerçek. Amerikan vatandaşları dahil tüm dünyayı ve kripto paraları etkileme gücüne sahip olan yeni ABD yasalarının iyimser olacağı düşünülürken, bir taraftan da güvenlik ve gizlilik dolayısı ile ABD‘nin katı yasaları Güney Kore’de olduğu gibi devreye sokabileceği düşüncesi söz konusu oluyor. ABD’li yetkililerin kripto paralar ile ilgili açıklama yapmaktan ise kaçındıkları gerçeği göz önünde bulundurulduğunda Amerikan vatandaşlarının BTC yatırımlarına son sürat devam etmeleri ülkede kripto paralara olan hevesin yüksek olduğunu kanıtlıyor.