Goldman Sachs Kripto Paralar İle İlgili Ne Planlıyor?

Dünyada en büyük yatırım bankası konumunda olan ve trilyonlarca dolarlık alım ve satış işlemlerini yöneten Goldman Sachs ile ilgili olarak son dönemde kripto paralar ile ilgili yetkili tarafından yapılan açıklamalar konuşuluyor


Dünyada en büyük yatırım bankası konumunda olan ve trilyonlarca dolarlık alım ve satış işlemlerini yöneten Goldman Sachs ile ilgili olarak son dönemde kripto paralar ile ilgili yetkili tarafından yapılan açıklamalar konuşuluyor. Geçtiğimiz hafta Goldman Sachs yetkilisi tarafından yapılan açıklamada bankanın genel olarak kripto paralar ile ödeme alımı yapabilecek olduğunun belirtilmesi sonucunda birçok kişi bankanın bundan sonraki adımının ne olacağını sormaya başlamıştı.

Banka yetkilisi kripto paralar ile ödeme seçeneği sunmalarının önünde bir engel olmadığını, ancak bu konunun daha detaylı araştırılması gerektiğini ve bununla ilgili güvenlik önlemleri, stratejiler belirlenmesi gerektiğini belirtmişti.

Goldman Sachs Ne Yapacak?

Goldman Sachs ile ilgili olarak henüz şu aşamada kripto paralar ile ilgili nasıl bir adım atacak olduğu kesin değil. Ancak ilgili yatırım bankasının alacak olduğu ve atacak olduğu adımlar ile birlikte kripto paraların daha fazla göz önünde olmasını sağlayabilecek olduğu, henüz şu aşamada pek fazla olmasa da Bitcoin yatırımcılarının dahi bu alanda taleplerinin olduğu ve Bitcoin ile ödeme yapmayı istedikleri düşünülmekte.