Litecoin Kurucusu LTC’lerini Risk Dolayısı İle Sattığını İtiraf Etti!

Litecoin kurucusu Charlie Lee, tüm LTC yatırımını sattığını ve bunun da belirli bir takım nedenleri olduğunu iddia etti

litecoin nedir

Litecoin kurucusu Charlie Lee, tüm LTC yatırımını sattığını ve bunun da belirli bir takım nedenleri olduğunu iddia etti. Dünyada sadece Bitcoin alınmasın ve asıl güvenilir kripto para yatırımının Bitcoin olduğu uzmanlarca defalarca belirtilirken, hala daha belirli bir takım adı sanı pek bilinmeyen ve piyasa hacmi düşük olan kripto paralara yatırım yapan onlarca, hatta binlerce insan bulunuyor. Bununla ilgili olarak yapılan açıklamalar, atılan adımlar henüz daha çaba vermezken bu son haber ile birlikte belki de birçok LTC yatırımcısı bu konuda yatırımlarını BTC’ye geçirebilir.

Litecoin kurucusu Charlie Lee, kendisinin elinde olan yatırımlarını satma nedeninin Litecoin üzerinde daha rahat çalışmalar yapmasın ve riskten uzak olması ile ilgili olduğuna değinerek, LTC yatırımı olduğunda kendisinin özgürce hareket edemediğini ve düşüş yaşatacak adımları rahat bir şekilde atamadığını dolaylı yoldan ifade ederek, kendisinin yatırımcıların parasını riske atabilecek olduğunu resmen kendi ağzı ile doğruladı.

Reddit Platformunda Tepki Çekti

Dünyanın en büyük kripto para platformu konumunda olan Reddit platformunda bu açıklamalar kısa süre içerisinde tepki çekerken, Bitcoin yatırımı yapılmasına yönelik tavsiyelerin bir kez daha etkisini gösterdiği ve Litecoin kurucusu Charlie Lee‘nin bu açıklamalarından dolayı çok ama çok fazla tepki çekecek olduğu gerçekliği kanıtlanmış kullanıcılarca ifade edildi.