Görevden Alınan İmamlar Konuştu!

Zonguldak’ta görevden alınan imamlar birkaç dakika önce basına açıklama yaptı


Zonguldak’ta görevden alınan imamlar birkaç dakika önce basına açıklama yaptı. Haklarında Bitcoin alım ve satım işlemleri yaptıkları iddia edilerek Diyanet Bakanlığı tarafından açığa alınan ve maaşları ödenmeyen imamların şimdilerde görevlerine devam edemedikleri basında tepki çekmişti.

İmamlar ise ardı ardına yaptıkları açıklamada kendilerinin Bitcoin alım ve satım işlemleri yapmadıklarını, Bitcoin ile ilgili olarak ne olduğu ve neye yaradığı ile ilgili bilgileri olmasına rağmen hiçbir şekilde satın almadıklarını belirttiler. İmamlardan Satılmış Bayram, ”benim Bitcoin ile ilgili bilgim var ancak herhangi bir yatırımım söz konusu değil. Blockchain teknolojisi ile ilgili bilgim var bu alanda yaptığımız bir yatırım haksız yere Bitcoin ticareti olarak gösterildi ve görevimiz elimizden alındı” açıklamasında bulundu.

Adalet ve Yargıya Güveniyorlar

İki imamda henüz daha yargı tarafından verilecek olan kararı beklediklerini, arkadaşlarının sürekli olarak kendilerine gerek arayarak, gerek WhatsApp üzerinden internette haberlerinin çıktıklarına dair haberler gönderdiklerini açıkladı. Yargıya güvenlerinin tam olduğunu belirten 2 imam, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Kamuoyunda tepki çeken haberler ile ilgili dev bütçeye sahip Diyanet Bakanlığı ise açıklama yapmadı.