Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin Japonya’da

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, bugün Japonya’da resmi yetkililer ve kripto para dünyasının tanınmış isimleri ile buluştu

ethereum fiyatı yorum

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, bugün Japonya’da resmi yetkililer ve kripto para dünyasının tanınmış isimleri ile buluştu. Japonya Dışişleri Bakanı ile kripto paraları görüşen Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, sosyal medyada görüşmelerden hemen sonra ”Ethereum Japonya ile buluşuyor” ifadelerini kullandığı tweet attı.

Kurucusu olduğu Ethereum son dönemde düşüş yaşamasına rağmen bununla ilgili açıklama yapmaktan kaçınan ve geçtiğimiz dönem Twitter hesabından ”Bedava Ethereum vermiyorum” mesajlarını ardı ardına paylaşmasından ötürü tepki çeken Buterin, yaşının verdiği deneyimsizlik dolayısı ile de güven sorunlarını beraberinde getiriyor.

Kullanıcılar Bitcoin’e Güveniyor

Dev yatırımcılar dahil olmak üzere kripto para dünyasına yatırım yapan kullanıcıların direkt olarak Bitcoin’e güvendikleri ve diğer kripto paralara güvenleri olmadıkları açık bir gerçek. Zira kripto paralara olan güvenin arttığı son 1 yılda yaşanan düşüşlere rağmen dev yatırımcıların sektörde olması ve milyarlarca dolarlık piyasa hacmini elinde tutmaları güvenin tazelenmesini sağlayan büyük etken olarak görülüyor. Bazı yatırımcıların ise sadece Bitcoin‘e bağlı kalmayarak diğer kripto paralara da yatırım yaptıkları elbette görülmesi gereken bir gerçek.