Güney Kore, kripto para borsalarını denetleyebilir

Güney Kore Kripto Para Borsası Birliği, yakın dönemde uygulamaya alınmış olan yasaların aktif olarak uygulanıp uygulanmadığını denetlemek için kripto para borsalarını denetlemeye başlayabilecek olduklarını açıkladı

Bitcoin yorumu 2021

Güney Kore Kripto Para Borsası Birliği, yakın dönemde uygulamaya alınmış olan yasaların aktif olarak uygulanıp uygulanmadığını denetlemek için kripto para borsalarını denetlemeye başlayabilecek olduklarını açıkladı. Güney Kore’nin bu adımı atmasının arkasında kripto paralara gelen olağanüstü yoğun ilgi dolayısı ile vatandaşlarının mağdur olmasını engellemek, olası dolandırıcılık olaylarının ve yasa dışı işlerin önüne geçmek olduğu tahmin ediliyor.

ABD, İngiltere, Çin, İsrail, Fransa ve Almanya tarafından bu hafta içerisinde kripto paralara denetim iddiaları ortaya atılmış, bazı ülkeler denetlemeye başlayacak olduklarını ifade etmişlerdi.

Denetimlerin Artması Gerekiyor

Fazlası ile ilginin olduğu kripto paraların tek bir ülke tarafından değil tüm ülkeler tarafından tarafsız bir şekilde denetlenmesi olası vakaların önüne geçmek ve olası kötü durumları engellemek için oldukça iyi bir adım olacaktır. Ancak bireysel olarak alınan kripto paraların denetlenmesi ise ortaya gizlilik sorunlarını çıkarabilecek olduğundan dolayı bu konuda hükümetlere oldukça fazla iş düşmekle birlikte vatandaşlarının ne kadarlık kripto para sahibi oldukları, ne kadar BTC sahibi oldukları gibi konuları araştırmalarının doğru olmadığı düşünülmekte.

[bitcointicker]