Güney Kore’de Beklediğimiz Oldu, Hükümet Araştırma Başlattı

Güney Kore Ekonomi ve Ticaret Bakanlıkları bugün basına yaptıkları açıklama ile ülkede son yaşanan Bithumb saldırısının ardından kripto para borsalarına yapılan saldırıların en derinden araştırılacak olduğunu doğruladı


Güney Kore Ekonomi ve Ticaret Bakanlıkları bugün basına yaptıkları açıklama ile ülkede son yaşanan Bithumb saldırısının ardından kripto para borsalarına yapılan saldırıların en derinden araştırılacak olduğunu doğruladı. Kripto paralar ile ilgili dünyanın en zengin ülkesi konumunda olan Güney Kore’nin vatandaşlarının elinde bulunan kripto paralar ile tüm dünyada birçok bölgede olduğundan daha fazla paraya sahip  olduğu, hatta tüm kripto paraların toplanması ile bir ada dahi alınabilecek kadar Bitcoin ve kripto para toplamının olduğunu söylemek zor olmaz.

Durum bu kadar yüksek mevla tutarlara erişinde hali ile Güney Kore Ekonomi ve Ticaret Bakanlıkları tarafından da siber saldırılar ile ilgili yatırımcıların en ufak zarar görmemesi ve hasar almaması adına araştırmalar yapılacak olduğu doğrulandı ve araştırmalar başlatıldı.

Sonucuna Göre Önlemler Alınacak

Yapılan açıklamada kripto para borsalarına yapılan saldırıların arkasında bir güvenlik açığı olup olmadığı araştırılacak ve bir açık var ise cezalar verilecek.Bu açıklar giderilene kadar sıkı denetimler devam edecek iken, daha sonrasında da denetimler sürecek. Güney Kore hükümetinin araştırmalar sırasında kripto para borsalarından en üst düzeyde bilgi talep edebilecek olduğu tahmin edilirken, kullanıcıların gizliliğinin en üst düzeyde tutulması adına her türlü önlemlerin alınması yatırımcıların asıl talebi. Yatırımcılar kendi yatırımlarının hükümet tarafından görülmesini pek fazla istemediklerinden bu tür konularda sık tepki verebiliyorlar.