Kripto Para

Güney Koreli kripto para borsası Bithumb, Ortadoğu’ya açılıyor

Kripto para camiasının yakından tanıdığı Güney Kore menşeli dijital orsa Bithumb, Birleşik Arap Emirlikleri’nde ortaklaşa bir girişim kurduğunu açıklamasının ardından operasyonlarını Ortadoğu bölgesine doğru genişleteceğini resmen duyurdu. Yeni alınan bu kararla Bithumb’un tamamen işlevsel yeni bir kripto para borsasını BAE‘de hayata geçireceği düşünülüyor.

Bilindiği üzere Birleşik Arap Emirlikleri son dönemde teknolojiye yaptığı dev yatırımlarla gündemde. E-devlet uygulamalarının hızla geliştiği ülkenin blockchain ekonomisi için büyüyen güç olduğu herkesin ortak kabulü. Bu sebepten olsa gerek, Bithumb da rotayı BAE’ye doğru kırmış durumda. 

Anavatanı Güney Kore’deki kripto para borsalarını domine eden Bithumb’un büyüyen ekonomilere yönelip insanların dijital para birimlerine adapte olmalarını sağlamak istemesi gayet anlaşılabilir.

Abu Dabili şirketle ortaklığa gidildi

Ortadoğu’ya açılırken tek başına hareket etmekten kaçınan ve yerel bir kuruluşla ortaklık kurmayı tercih eden Bithumb, Abu Dabi menşeli N-velop firmasıyla işbirliğine gitti.

Bu sayede borsa, mevcut fiziki paraların kripto para birimleriyle takas edilebilmesini sağlayacak. Bu esnada N-velop’un Bithumb’a Ortadoğu pazarına giriş kapısını araladığı düşünülüyor. Bithumb da sahip olduğu bilgi birikimi ve teknolojiyi de N-velop’la paylaşmış olacak.

Korea Times‘ta yer alan bir haberde ise Bithumb yetkilisi son projeleriyle ilgili“Kurmuş olduğumuz yeni ortaklığın müthiş bir büyüme potansiyeline sahip olan Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde işimizi kolaylaştıracağını ümit ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Yorum Yap