Kripto Para

Market Alışverişleri İçin Kripto Para Kartı Tanıtıldı

Türkiye’ye göre dünyanın bir diğer ucu olan Avustralya’da kripto para sektörüyle ilgili çok heyecan verici bir yenilik hayata geçirildi. Ülkenin en büyük dijital borsalarından myCryptoWallet, müşterilerin 1 milyondan fazla lokasyonda para harcayıp 30 bin noktadaki ATM’lerden para çekebilecekleri myCryptoCard ürününü resmen tanıttı.

Avustralya’nın evrensel ödeme ağı EFTPOS’u kullanan herhangi bir market, mağaza veya restoranda myCryptoCard’ı kullanarak önde gelen 5 büyük kripto para birimiyle ödeme yapabilmek artık mümkün. ATM’lerden para çekimi yapıldığı zaman da ekrana girilen miktar, müşterinin myCryptoWallet borsasındaki dijital para birimi bakiyesinden düşülüyor. Her iki vakada da myCryptoCard herhangi bir bankanın debit kartıyla aynı işlevi görüyor.

50’den fazla dijital parayı daha destekleyecek!

Diğer çoğu kripto para birimi kartının aksine myCryptoCard sadece Bitcoin ile sınırlandırılmış değil. Oldukça esnek bir yapıya sahip olan kartı kullanarak Bitcoin’in yanı sıra Ethereum, XRP, Litecoin ve Power Ledger‘i günlük hayatta harcama yaparken kullanabilmek mümkün.

Sıkı durun, çünkü myCryptoWallet yakın tarihte 50 yeni kripto para birimini daha servisine dahil etmeyi planlıyor. Bu da yeni nesil kripto para birimlerinin ülkede daha fazla tanınıp sosyal hayatta kullanılmasına yardımcı olabilecek bir gelişme.

Komisyonsuz işlem yapabilmek mümkün

myCryptoCard‘ın piyasaya çıkışını kutlamak için myCryptoWallet borsası ilk 3 bin banka kartını ücretsiz olarak dağıtacak. Mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilen ödemelerde de herhangi bir kâr payı veya komisyon alınmayacak.

Yorum Yap