Güvenilir Kripto Para Siteleri

Kripto para birimleri, yatırımcılar, traderlar ve dünyadaki diğer piyasa katılımcıları arasında giderek daha popüler hale geldi

guvenilir-site

Kripto para birimleri, yatırımcılar, traderlar ve dünyadaki diğer piyasa katılımcıları arasında giderek daha popüler hale geldi. Çok sayıda sanal para biriminin piyasaya sürülmesindeki önemli artışla birlikte, bu kripto para birimleri için ticaret alanlarının lansmanı da artıyor.

Bir menkul kıymet borsasının işleyişine benzer şekilde, bu kripto para borsaları, sanal para birimlerinin perakende ve büyük yatırımcılar ve traderlar tarafından alım satımını kolaylaştırır.

Bu yazımızda, önde gelen ve güvenilir kripto para sitelerinden oluşan bir liste hazırladık.

Binance

Şu anda Binance, günlük kripto ticaret hacminin önemli bir bölümünü oluşturan küresel değişim alanına hakim. Borsa şu anda ABD doları mevduatlarına izin vermiyor, ancak kredi veya banka kartıyla belirli sayıda kripto para birimini doğrudan satın almanıza izin veriyor. Euro dahil 20’den fazla diğer itibari para birimi kullanılarak para yatırmaya izin verilir.

Binance Japonya’nın Tokyo şehrinde bulunmaktadır. Binance, daha önce yüksek frekanslı ticaret yazılımı yaratan bir geliştirici olan Changpeng Zhao tarafından kuruldu. Borsa hizmetleri 2017’de başlatıldı. Çok katmanlı ve çok kümelenmiş mimari ile yüksek güvenlik standartları talep ediyor ve saniyede yaklaşık 1,4 milyon sipariş işleme kapasitesiyle yüksek işlem hacmi sağlıyor.

Coinbase

Coinbase 2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kuruldu. Merkezi San Francisco, California’da bulunuyor. 2017 itibariyle Coinbase, dünyanın en büyük Bitcoin brokeri ve 33 ülkedeki kullanıcılara hizmet veriyor.

  • Coinbase, her işlemin bir yüzdesini alarak, Bitcoin işlemleri için hem komisyoncu hem de cüzdan işlevi görür.
  • Coinbase’i destekleyen değişim platformu, genellikle GDAX olarak bilinen Küresel Dijital Varlık Borsasıdır.
  • Coinbase yaygın olarak bir borsa olarak adlandırılır, ancak gerçekte sadece alıcı ve satıcı arasındaki aracılık yapar / aracıdır.

KuCoin

Platformun teknik mimarisi 2013 yılında oluşturuldu. KuCoin, kripto endüstrisinde tanınmış bir isimdir çünkü kendisini her türlü kripto işlemi için tek durak noktası olarak kanıtlamayı başarmıştır. Ağustor 2017’de kurulan borsada 185’ten fazla kripto para birimi, 400 pazar var ve en renkli çevrimiçi merkezlerden biri haline gelmeyi başarmıştır. Banka düzeyinde güvenlik, kaliteli arayüz, başlangıç dostu UX ve çok çeşitli kripto hizmetleri sunar. Marj ve vadeli işlem ticareti, yerleşik P2P borsası, kredi veya banka kartı kullanarak kripto satın alma olanağı, anında hizmetler, Pool-X ile borç vererek veya birikim yaparak kripto kazanma olanağı, KuCoin Spotlight aracılığıyla yeni ilk borsa tekliflerine (IEO) katılma fırsatı gibi birçok avantaj sunar.

KuCoin, altcoin borsaları arasında en düşük ücretlerden bazılarını sunmaktadır. Ücret yapısı nispeten basit ve anlaşılması kolaydır. Para yatırma işlemleri ücretsizken, para çekme işlemleri kripto para birimine göre farklılık gösteren küçük bir maliyete neden olur. NEO ve GAS, kripto paralarının KuCoin’den çekilmesi ücretsizdir. Bireysel işlemler ile ilgili olarak, her anlaşma sabit %0.1 oranında bir ücrete tabidir. Bununla birlikte, KuCoin Payları(KCS) sahibi olan kullanıcılar da ek ticaret ücreti indirimi alma hakkına sahiptirler.

Gate.io

Gate.io , 2017 yılında başlayan bir kripto para birimi borsa platformudur. Site hem İngilizce hem Çince olarak mevcuttur ve çok çeşitli kripto para birimlerine erişim sağlar. Şu anda şirket ya da değişim ekibinin arkasındaki takım hakkında çok az bilgi var ve sektöre yeni olmasına rağmen, değişim istikrarlı bir şekilde büyüdü ve önemli miktarda günlük kripto-para birimi ticaretine neden oldu.

Platform kripto borsası için bir kripto olarak çalışıyor ve BTC, ETH, USDT ve QTUM ticaret çiftlerini destekliyor. Gate.io şu anda BTC, ETH, EOS, BTM, ONT ve USDT eşleştirmeleri şeklinde gerçekleşen işlemlerin çoğunluğu ile yaklaşık 40 milyon dolar değerinde günlük alım satım faaliyeti yaşıyor.

Poloniex

Poloniex 2014’te Tristan D’Agosta tarafından hayata geçirilmiş bir kripto para birimi borsasıdır. Merkezi ABD, Delaware’de yer almaktadır.

Poloniex deneyimli kullanıcılar için marj ticareti ve Poloniex lending gibi ek hizmetler de sunuyor. Poloniex kullanmanın ana avantajlarından biri kripto para birimi çeşitliliğinin devasa olması. Ripple, Steem, Monero ve Bitcoin Cash gibi büyük coinler haricinde Poloniex’te BlackCoin, Bela ve Burst gibi daha küçük kripto para birimleri de bulunuyor. Poloniex kullanmanın bir diğer avantajı da özellikle büyük miktarda likiditeye sahip olması (altcoin çiftlerinde). Bu önemli çünkü her zaman alım satım yapabileceğiniz biri olduğu ve dalgalanma riskinin az olması anlamına geliyor.

Gemini

Winklevoss kardeşler, değişim Ekim 2015’e kadar canlı olmamasına rağmen, 2014’ün başlarında Gemini’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Haziran 2018’den itibaren Gemini Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Singapur, Güney Kore ve Hong Kong’da faaliyet gösteriyor. Sadece birkaç yıl içinde, borsa küresel dijital para piyasasında genişlemeye öncelik verdi. Diğer birçok dijital para borsasında olduğu gibi Gemini, kullanıcıların açık bir pazarda çeşitli dijital ve fiat para birimlerini alıp satmalarına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca Gemini’yi banka hesaplarına ve banka hesaplarından ABD doları transferini kolaylaştırmak için kullanabilirler

Binance US

Eylül 2019’da başlatılan Binance.US, Binance’in San Francisco merkezli BAM Trading Services tarafından işletilen dijital varlık borsasıdır. Binance.US şu an 25 kripto para birimini listeliyor.

Binance.US ile ilgili Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamalarda, “Binance, kripto para biriminin benimsenmesini sağlamak adına önemli küresel adımlar attı. Bu ortaklık sayesinde Binance.US’in Amerika’ya ve daha ötesine yeni bir kapı açacağına ve hem Blockchain hem de kripto para birimleri konusunda somut kullanım durumlarını arttıracağını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

OKEx

Global çapta kripto varlık alım satım platformu olup, ilk olarak 2014 yılında Çin’de kurulan OKEx, 2017 den sonra meşhur furyaya ayak uydurmuş ve Malta merkezli olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Listelediği altcoin’ler bakımından 100 den fazla çeşit barındıran OKEx kripto varlık borsası, bu alanda oldukça zengin. Kullanıcılarına Spot, Margin, Futures ve swap işlem yapma çeşitliliği sunan OKex kripto borsasına birkaç dakikada hızlıca üye olabiliyorsunuz. Arayüzleri oldukça kullanışlı olan OKEx ‘in farklı para birimlerini ve farklı ödeme yöntemlerini kabul ediyor olması ve en hızlı/ en iyi kanallardan fiyat karşılaştırmaları sunmaları en büyük avantajlarındandır.

Kraken

Borsa ticaretini kolaylaştıran bir borsa hattı üzerinde çalışan San Francisco merkezli Kraken, piyasa katılımcılarının çeşitli kripto para birimlerini ticaret yapabileceği bir kripto para borsasıdır. Katılımcıların ABD doları, Kanada doları, euro ve Japon yenini içeren çeşitli fiat para birimlerini kullanarak kripto para birimlerini alıp satmalarına izin verilir.

Lansmanından bu yana geçen yıllar boyunca, Kraken’e çeşitli kripto para piyasası katılımcıları için tercih edilen bir ticaret hedefi olarak birçok faktör katkıda bulundu.

Cryto-mania 2014 yılında dünyayı sarsmaya başladığında, Coinbase borsası ile birlikte Kraken, Bloomberg terminaline bitcoin ticaretinin piyasa verilerini sağlamak için seçildi. Önde gelen piyasa veri sağlayıcısı ile ilişki kurmak, Kraken’in tüccar topluluğu arasında popülerlik kazanmasına yardımcı oldu. Bloomberg müşterileri daha sonra uygun Bloomberg hizmetleri ve terminalleri aracılığıyla sanal para birimi fiyatlarına, grafiklere, haberlere ve sosyal medya yayınlarına erişebildi.

Kısa bir süre sonra Kraken, grafik servis sağlayıcısı TradingView’in küresel lideri ile ortaklık kurdu. Ticaret platformuna lümen gibi daha fazla kripto para birimi eklemeye devam etti ve USD, GBP ve JPY gibi çeşitli para birimlerinde finansman ve ticaret sağladı.

Bitfinex

Bitfinex, 2012 yılında Raphael Nicolle tarafından kurulan Hong Kong merkezli bir ticaret platformudur. Değişim, iFinex, Inc. tarafından sahiplenildi ve işletildi ve platformda işlem hacimleri ve kullanıcı etkinliği açısından grafiklerin zirvesine doğru ilerlemeyi başardı. Bitfinex en büyük cryptocurrency ticaret platformlarından biridir ve genellikle dünya çapındaki tüccarlar tarafından popülerdir, ancak, borsa arkasındaki ekip yakın zamanda ABD müşterilerine hizmetlerini vermeyi bırakmaya ve dünyanın diğer bölgelerindeki kullanıcılarına odaklanmaya karar vermiştir .