Kripto Para

Her 5 Üniversite Öğrencisinden Biri Bitcoin Veya Altcoin Sahibi

PrimeXBT

Milenyum çocukları yeni teknolojilerin benimsenmesine ön ayak oluyor. Gençler hayatın her alanında artık ipi göğüslemek için elinden geleni yapıyor. Son dönemde kurulan girişimlerin kadrolarının da neredeyse tamamının gençlerden kurulu olduğunu görüyoruz.  Gençler, şimdi ise Blockchain ve kripto paralar hakkında daha fazlasını yapmak için çabalıyor.

Coinbase’in ABD genelinde yaptığı bir anketin verilerine göre özellikle üniversite öğrencileri bu yeni teknolojiye oldukça ilgili. ABD Haber ve Dünya Raporu, ülkenin en iyi 50 üniversitesinden 21’inin kendi bünyesinde Blockchain ve kripto para dersleri açtığını ve bu konuda eğitim vermeye başladığını gösteriyor. 11 üniversitede ise birden fazla Blockchain ve kripto para konulu ders bulunuyor. California Irvine Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Bill Maurer şu açıklamalarda bulundu:

Günümüzde öğrenciler gerçekten ekonomik meseleler ve alternatif ekonomik gelecekler hakkında düşünüyorlar. Bu tür şeyleri öğretmek, kendi yolunu çizmeye çalışan ve hakim ekonomik sisteme ne tür alternatiflerin olabileceğini düşünen öğrenciler için gerçekten hayati bir mesele olabilir. Alternatif ekonomiye olan ilgi sadece finans, işletme ve hatta bilgisayar bilimi gibi konuya daha yakın bölümlere de bırakılmıyor

Coinbase’in araştırması öğrenci gruplarının Blockchain ve kripto para eğitimlerine yönelik ilgisinin en yüksek seviyede olduğunu gösteriyor. Araştırma raporuna göre bilgisayar bilimi ve mühendislik bölümlerinin bu eğitime ilgisi %34 seviyesindeyken sosyal bilimler öğrencilerinin ilgisi ise %47 seviyesinde.

Kripto para ve Blockchain eğitimine yoğun ilgi gösteren öğrenciler aynı zamanda da kripto para sahibi. Araştırma, öğrencilerin %18’inin kripto para sahibi olduğunu ortaya koyuyor. Stanford’da bilgisayar bilimi profesörü Dan Boneh öğrencilerin bu ilgisini heyecan verici olarak yorumladı:

Çok heyecan verici bir zaman. Bir şeyin başlangıcı gibi geliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap