Kripto Para

Binance Coin Tarihinin En Yüksek Seviyesinde: BNB Neden Yükselişe Geçti?

Popüler kripto para borsası Binance’in kripto para birimi BTT ICO’su sonrası Bitcoin karşısında tarihinin en yüksek seviyesine yükseldi.

BNB Yükselişte

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance’ın BNB’si yükselişe doymuyor. 14 Ocak’tan bu yana istikrarlı bir yükseliş yaşayarak yatırımcısını sevindiren BNB, 5,5 dolar seviyesinden 9,80 dolara kadar yükselmeyi başardı. BNB basın saatinde 9,80 dolardan işlem görüyordu.

Dolar karşısındaki rekorunu 12 Ocak 2018’de kıran BNB, o günlerde Bitcoin’in de dolar karşısında en yüksek seviyesinde olmasından ötürü Bitcoin karşısında düşük seviyelerde hareket ediyordu. Ancak bir yıldır devam eden ayı sezonu Bitcoin’in belini bükünce Binance Coin, Bitcoin karşısındaki rekorunu, fırsatı değerlendirerek, bugün kırmayı başardı.

BNB Neden Yükselişe Geçti

Öncelikle Binance Coin’in yükselişi piyasadaki birçok nedenden ötürü kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenlerden ilki Binance’in merkezsiz borsası Binance DEX’in açılışının yaklaşması olabilir. Diğer neden ise son günlerde gündemden düşmeyen BitTorrent token’ın ICO’sunu Binance’de BNB coin üzerinden yapması olabilir.

Yorum Yap