Kripto Para

Herkes Satarken O Alıyor: Ünlü Milyarder Bir Kez Daha Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Bitcoin Çarşamba gününe %3,32 oranında bir kayıpla başladı. Basın zamanında, popüler kripto para Bitcoin 6.693 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’te Tether haricinde ilk 10 sırada yer alan kripto paraların hepsi negatif trendde işlem görüyor.

Satışların neredeyse tamamı likit piyasa enstrümanlarında gözleniyor. Kripto paraların kapitalizasyon endeksi ise %6,8 düşüş yaşayarak 179 milyar dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin’e az güvenen yatırımcıların büyük bir kısmı düşüş sırasında satış yapmayı tercih ederken daha çok güvenenler ise satın almayı tercih ediyor. İkinci grupta yer alan isimlerden milyarder Bill Pulte, dün kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yeniden Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Milyarder yatırımcı sadece birkaç gün önce de 11 Bitcoin satın aldığını yine kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla duyurmuştu.

https://twitter.com/pulte/status/1205125609401257984?s=20

Pulte yatırım şirketi Pulte Capital Partners’ı yönetiyor. İnşaat imparatorluğunun kurucusu PulteGroup’un 11 milyar dolarlık servet sahibi torunu Bill Pulte’nin, uzun süredir kripto paralara ilgisi olduğu biliniyordu. Ona göre Bitcoin dünyadaki durumu iyileştirmeye ve fakir insanlara yardım etmeye yardımcı olacak. BTC’nin temel avantajı, paranın herhangi bir aracı olmadan dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiye gönderilebilmesidir.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap