Kripto Para

Ünlü Analist BTC $3.000 Altına Düşmez Dedi ve Litecoin’in Sonunu Getirecek Seviyeyi Açıkladı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Popüler analist Tone Vays, trendi her ne kadar sert olursa olsun Bitcoin’in 3.000 doların altına düşmesinin mümkün olmayacağını, ancak Litecoin’in böyle bir senaryoda dibin dibini keşfedeceğine inandığını belirtti.

Bitcoin maksimalisti bunu paylaştığı tweet’le yineledi ve fiyatı 20 doların altına düştüğünde insanların Litecoin madenciliği yapmayacağını iddia etti. Tone Vays, yeni bir dip test edildiğinde insanların LTC’yi kullanmak istemeyeceğini kaydetti.

#Bitcoin ve #Shitcoin’lerin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ikinci yıldönümündeyiz. Ancak Bitcoin’in yeniden son birkaç yılın en düşük seviyelerine(<3 bin $) gerileyeceğine inanmıyorum. Ben altcoin’lerin en son yılların en düşük seviyelerine gerileyeceğine inanıyorum. Böyle bir durumda 20 doların altına düştüğünde kim Litecoin madenciliği yapacak?

Haberimizin hazırlandığı sırada son 24 saat içinde  %5 değer kaybeden Litecoin 36 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin ise  son 24 saat içerisinde kritik destek noktası olarak kabul edilen 6.500 dolar seviyesine dokundu.

Altcoin eleştirmeni Tone Vays “Bitcoin altınsa Litecoin gümüştür” söylemi üzerinden Litecoin’e yüklenmeye devam ediyor. Twitter hesabı üzerinden bir tartışmaya katılan Tone, BitcoinTalk’ta 2013 yılında yapılan bir ekran görüntüsünü paylaşarak Litecoin’in aldatmaca üzerine kurulu olduğu iddialarını yineledi.

Charlie Lee ise Tone Vays’in iddialarına cevap vererek, Litecoin’in son 8 yıllık işlem hacminin 500 milyar dolar olduğunu söyledi. Litecoin’in geliştiricisi Charlie Lee’nin Vays’e verdiği yanıt şu şekilde:
Ben Litecoin’i her zaman para olarak kullanırım. Sırf Pepsi’yi asla içiyorum diye bu Pepsi’nin bir aldatmaca olduğu anlamına gelmez. Ve aynı şekilde, Litecoin bir aldatmaca değil. ”


Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap