Hindistan Kripto Para Yasaklarını Kaldırıyor

Hindistan Maliye Bakanlığı Sekreteri Subash Chandra Garg, en kısa süre içerisinde ülkede kripto para yasaklarının kaldırılacak olduğunu açıkladı


Hindistan Maliye Bakanlığı Sekreteri Subash Chandra Garg, en kısa süre içerisinde ülkede kripto para yasaklarının kaldırılacak olduğunu açıkladı. Hindistan Maliye Bakanlığı tarafından alınacak olan kararlar sonucunda yasakların kaldırılmasının beklenildiği dile getirilirken, konu ile ilgili yabancı kaynaklar ülkede 1.2 milyar insanın kripto paralara erişim engelinin tamamen kaldırılacak olmasının kripto para dünyası için beraberinde fazlası ile iyi haberlerin gelmesine vesile olacak.

Kripto para yasakları dolayısı ile Hindistan yönetimi zaten bir süredir kritik düzeyde sorunlar yaşıyor ve ABD dahil olmak üzere tüm dünyada vatandaşlar hangi ülkede olursa olsun kripto para yasaklarına karşı çıkarak yasakların kaldırılması, sadece güvenlik konusunda önlemler alınmasının asıl talep olduğunu belirterek, güvenlik önlemlerinin de hükümet yöneticileri tarafından değil kripto para borsaları tarafından alınması gerektiğini belirtiyor.

Anayasa Mahkemesi Müdahil Olmuştu

Hindistan Maliye Bakanlığı Sekreteri Subash Chandra Garg, Anayasa Mahkemesi ile hükümet kurumları arasında yaşanan yasakları kaldırma kararlarının sürekli olarak bir soruna sebep olduğunu doğrularken, bu sorunların artık yaşanmaması adına gerekli önlemlerin alınmış olacağını açıkladı. Kripto paralar hakkında yapılan bu açıklamalar sonrasında Hintlilerin yatırımlarını Bitcoin’e yatırması sonucunda piyasada ciddi bir yükselme olabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Hindistan maddi olarak gelir düzeyi çok düşük ülkelerden birisi olmasına rağmen toplu alımlar dolayısı ile büyük öneme sahip olan ülkelerden birisi.