Hindistan kripto paralar konusunda önlem alabilir

Hindistan’ın kripto paralar konusunda yakın zamanda yeni önlemler alabilecek olduğu tahmin ediliyor


Hindistan’ın kripto paralar konusunda yakın zamanda yeni önlemler alabilecek olduğu tahmin ediliyor. Ülkede kripto paralar konusunda Anayasa Mahkemesi ve hükümet arasında devam eden kripto para görüşmeleri kapsamında nasıl bir karar verilecek olduğu ve olası olumsuz karar alınması durumunda ülkede neler olacak olduğu konusu büyük önem taşıyor. Ülke yönetimi kripto paraların her şart ve koşulda yasak olması ve olası kara para aklama ve para aklama işlemlerinin bu sayede engellenebilecek olduğunu belirtirken, Anayasa Mahkemesi bu karara hem katıldığını, hem katılmadığını belirterek düzensizlik yaşanmasında etkili bir süreci destekliyor.

Vatandaşlar ise kripto paralar ile ilgili olarak beklentilerinin daha güvenilir bir ortamda ve hiçbir gizlilik konusunda adım atılmadan sadece güvenlik konusunda adım atılmasını, olası konularda ise adım atılmaması gerektiğini belirtiyor. Ülkede kripto para borsaları ise mevcut yasaların yetersiz olduğunu ama kripto paraların asla yasaklanmasına müsaade edilmemesi gerektiğini, alınması gereken önlemlerin alınmasını ama asla engelleme girişimlerine müsaade edilmemesi gerektiğini düşünüyor.

Neden engellemek istiyorsunuz?

Hindistan’da yaşayan kripto para sahipleri ise kendilerinin kripto paralar sayesinde yatırımlarını tercih ettikleri gibi kullanmak istediklerini ve istedikleri yöntemi tercih edebilecek olduklarını belirtiyor. Hindistan’da yöneticiler kripto paraların kara para aklama ve benzeri sebeplere neden olabilecek olduğundan endişe ettiklerini ve bunların olmasının ülke ekonomisine çok kötü sonuçlarının olabilecek olduğu düşüncesinde olduklarını belli ediyorlar.