Venezuela kripto paralar için Merkez Bankası kuruyor

Venezuela yöneticileri kripto paralar için Anayasa’da yapılacak bir değişim aşamasının sonuna geldiklerini ve kısa bir zaman dilimi sonrasında kripto paralar ile ilgili bir merkez bankası kurmakta karar verildiğini açıkladı


Venezuela yöneticileri kripto paralar için Anayasa’da yapılacak bir değişim aşamasının sonuna geldiklerini ve kısa bir zaman dilimi sonrasında kripto paralar ile ilgili bir merkez bankası kurmakta karar verildiğini açıkladı. Anonim olarak kurulacak merkez bankasının amacının kripto paraların tek bir yerde toplanması ve bu havuz içerisinden kullanılabilmesi ve tek bir anonim banka üzerinden tüm kripto para işlemlerinin yapılabilmesini sağlayacak olduğu açıklandı.

Ülkede kripto paraların kullanımı günden güne daha yaygın hale gelirken, Başkan Maduro, kripto paralar hakkında ülkenin geleceğinin kurtulması adına büyük önem taşıdığını ve bu önemin yanında ABD ve diğer ülkelerin yaptırımlarına en az seviyede maruz kalmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Venezuela kripto paralar konusunda kendinden emin

Venezuela yöneticilerinin kripto paralar konusunda kendilerinden emin oldukları ve bu yönde ülkenin zaten batmış olan ekonomisinde yeni çareler aradıkları açıkça ifade edilirken, halk ise yaşanan kıtlık ve su sorunları ile birlikte sağlık sorunlarının çözülmesi gerektiğini ve yönetimin değişmesi gerektiğini belirtiyor. Dolmuş sürücüsü Maduro ise yönetimi bırakmamak için her yolu deniyor.