Bitcoin ve kripto paralarda düşüş ne zamana kadar sürecek?

Bitcoin ve kripto paralarda düşüş sürerken, yatırımcıların kayıp oranları da günden güne daha fazla artıyor


Bitcoin ve kripto paralarda düşüş sürerken, yatırımcıların kayıp oranları da günden güne daha fazla artıyor. Bitcoin fiyatının bugün 6.000 dolar sınırının altını görmesi ve fiyatların sürekli olarak düşüş eğiliminde olmasının etkileri sürerken, Ethereum yatırımcılarının da bugünki düşüşler ile birlikte çakıldığı ve kritik düşüşlerin etkisini akşam saatlerinde bile göstermeye devam ettiği gözlemlendi.

Bitcoin fiyatında 6.000 dolar sınırının altına düşüş olması mevcut yatırımcı ve yatırımcı olmayan kişilerin dahi endişesi ile karşı karşıya kalmalarına sebep olurken, yatırımcıları bekleyen daha büyük düşüşlerin devam etmesi bekleniyor. Analistler bu yıl içerisinde 2.500 dolarlık beklentinin olduğunu ve bu beklentiye kadar düşüş olabilecek olduğunu belirterek daha büyük düşüşlerin de etkisinin görülebilecek olduğunu, yatırım yapanların bunu göz önüne alarak yatırım yapması gerektiğini belirtiyor.

BTC sahipleri yıl sonunda kazanacak

BTC sahiplerinin bu yılın sonunda kazanç sahibi olacak olmaları ve bu yıl sonunda yeniden beklenen tarihi rekor fiyatların görülebilecek olduğu beklentisinin devam ettiği, bu beklentilerin ne zaman yanıt verecek ve gerçek olacak olduğunun ise bilinmemesi yatırımcıları korkutuyor.