Hindistan Merkez Bankası, Bitcoin Hakkında Yeni Kararlar Aldı

Hindistan Merkez Bankası son dönemde yeni önlemler almak için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor


Hindistan Merkez Bankası son dönemde yeni önlemler almak için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Kripto paraların ülkede çok fazla popüler hale gelmeye başlaması sonrasında önlemler almak isteyen Merkez Bankası, bu alanda yapılacak olan yeni kanunlar ve kararlar ile birlikte bugünden itibaren finans kurumları ve bankaların ülkede kripto paralar ile ilgili olmasını kararname ile yasakladıklarını duyurdu.

Hindistan Rezerv Bankası‘nın yayınladığı karar sonucunda ülkede insanların bundan sonra daha fazla zorluklar yaşamasına neden olacak. Ülke genelinde bankalar ve finans kurumları alınan bu karar sonrasında borsa sitelerine para yatırabilecekler ancak sadece bankalar kripto para alanında hizmet sunamayacak ve hizmet vermeyecek.

Dünyada Değer Ve İtibar Kazanıyor

Hindistan Merkez Bankası tarafından alınan kasıtlı bir karar olurken, ülke içerisinde insanların yatırımlarını gizlemesine müsaade etmemek adına alınan bir karar olup siyasi olarak alınmış bir karar. Zira ülke zaten fakir olmasından dolayı zenginlerin bankalar aracılığı ile işbirliği yaparak hükumeti dolandırması ve vergi kaçırmasını engellemek adına alınmış bir karar olarak gösteriliyor. Ülkede kripto paralara yatırım yapan insan sayısı ise bir hayli yüksek durumda.