Kripto Para

Hindistan’da kripto paralar konusu karıştı!

Hindistan Rezerv Bankası (RBI), kripto paralar hakkında aldıkları yasakların kendi istekleri doğrultusunda ve kendi yetkileri dahilinde olduğunu, asla bu yasaklara karışılmasına müsade etmeyecek olduklarını ve bu yasakların devam edecek olduğunu resmi belge ile açıkladı. Anayasa Mahkemesi yönetiminin bu yasakları delmek ve engellemek gibi bir yetkisinin olmadığını, ülke yasalarının kendilerine bu yetkiyi verdiğini belirten RBI, bu konuda yasaklara herkesin uymak zorunda olduğunu iddia etti.

Anayasa Mahkemesi ise Hindistan Rezerv Bankası (RBI) tarafından uygulanan yasakların hükümet tarafından istendiğini ve bu yasaklara müsade etmek konusunda asla izin vermeyeceklerini ve en kısa süre içerisinde yasakların gerekli düzenlemeler yapılarak kaldırılmasına yönelik adımlar görmek istediklerini, aksi durumda daha katı önlemler almaktan beri durmayacak olduklarını açıklamıştı.

RBI geri adım atmamakta ısrarcı

Hindistan Rezerv Bankası (RBI) bu konuda yasakları devam ettirmek ve daha ağır yasaklar uygulayarak ülkede kripto paraların kullanımının önüne geçmek konusunda çok fazla ısrarcı olduğunu resmen gösterdi. Yasakların ne kadar süre devam edeceği bilinmezken, Merkez Bankası olarak bu yasakların devam etmesinin ülke içerisinde kripto para kullanımına ağır bir darbe vuracağı gerçeği ve yatırımcıları mağdur etmesine izin verilmemesi gerektiği yönünde eylemler düzenleniyor.

Yorum Yap