Kripto Para

TÜBİTAK yönetim üyesi Mehmet S. Kiraz: Blockchain konusunu görüşüyoruz

TÜBİTAK yöneticisi Mehmet S. Kiraz, blockchain teknolojisi konusunda hükümetin ilgili yönetimleri ile görüşmelere devam edeceklerini ve bu görüşmeleri henüz sürdürmeyi ilerlettiklerini açıkladı. Blockchain teknolojisini daha iyi tanıtmak ve daha fazla hizmet sunmak için adım atmaya devam edecek olduklarını belirten Kiraz, bu alanda bazı özel şirketler ile çalışmalarını da son gaz sürdürdüklerini açıkladı.

Kiraz, ”Birkaç yıldır hükümetin ilgili kurumları ile araştırmalar yapıyoruz. Bu bir teknoloji, bundan kaçmak mümkün değil. Tabii ki teknolojinin barındırdığı potansiyel tehditler var ancak bunlar teknolojinin kendisi ile ilgili değil. Tüm her şeyi anlamak için hükümetlere de yardım etmeliyiz ve onların her şeyin farkında olmasını sağlamalıyız. Artık son dönemde hükümetlerin de bu noktada etkili işler yaptığını görüyoruz. Bazı özel şirketlerle de çalışıyoruz. İşler şimdilik yolunda görünüyor.” dedi.

Hükümet görüşmeleri sürdürmek istiyor

Türk hükümeti ile görüşmelerin sürmesi ve blockchain zincir teknolojisi konusunda daha iyi bilgi sahibi insanların olmasının gelecekte bu teknolojinin daha iyi kullanılması ve Türkiye’nin çok daha iyi blockchain cenneti haline gelmesinde etkili olabilecek hamleler olarak gösteriliyor.

Yorum Yap