Hint Borsaları Hindistan Merkez Bankası’na Karşı Mücadele Edecek

Hindistan Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan kripto paraları engellemeye yönelik çalışmalar sonrasında Hindistan’da kurulu olan kripto para borsaları bugünden itibaren Hindistan Merkez Bankası’na karşı mücadele edecek olduklarını açıkladı. Hindistan Merkez Bankası’na karşı her zaman kripto paralar...


Hindistan Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan kripto paraları engellemeye yönelik çalışmalar sonrasında Hindistan’da kurulu olan kripto para borsaları bugünden itibaren Hindistan Merkez Bankası’na karşı mücadele edecek olduklarını açıkladı. Hindistan Merkez Bankası’na karşı her zaman kripto paralar konusunda mücadele edecek olduklarını belirten Hintli kripto para borsaları, bunun artık mecburi olduğunu belirtti.

Jincy Samuel isimli kripto para borsasına sahip bir kişi tarafından yapılan açıklamada, “Bu karar ülke çapındaki her bir kripto para borsasını etkileyecek çünkü (bu karar neticesinde) kullanıcılar bu platformlardan itibari para çekemeyecek, bu platformlara itibari para yatıramayacaklar.” ifadeleri kullanıldı.

Hindistan Karışacak!

Yaşanan bu olaylar sonrasında Hindistan’da Merkez Bankası’na karşı atılan adımlar sonrasında vergi kaçırma ve kara para aklama konularında ciddi artışlar yaşanması bekleniyor. Zira Merkez Bankası tarafından atılan bu adım sonrasında birçok kişi kripto paralara daha fazla güvendiklerini ve daha fazla güvenmelerinin yanında Merkez Bankası tarafından istenmediği için kripto paraların kendilerini zengin edebilecek olduğunu şimdiden hep bir ağızdan söylemeye başlamış durumdalar.