Hollanda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Blockchain Kullanacak

Hollanda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kısa süre sonra işlemlerin daha hızlı ve daha az boyut ile saklanabilmesini sağlamak adına blockchain teknolojisini kullanacak olduğunu açıkladı


Hollanda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kısa süre sonra işlemlerin daha hızlı ve daha az boyut ile saklanabilmesini sağlamak adına blockchain teknolojisini kullanacak olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada bu sayede çok daha iyi oranda veri saklanabilecek ve güvenliğin daha üst düzeyde sağlanabilecek olduğu açıklandı. Hollanda hükümetince resmi olarak yasal bir açıklama yapılmadı ancak Hollanda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinden yapılan bu açıklamada kripto para dünyası ile ilgilenen kişileri dahi sevindirdi.

Daha sonra yapılan açıklamada ise Hollanda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından uluslararası tapu işlemlerinde blockchain teknolojisinin bir sistem üzerinde test edilecek olduğu ve tam olarak tüm işlemlerde kullanılmayacak olduğu açıklamasının yapıldığı açıklandı.

Blockchain Endişe Kaynağı

Blockchain teknolojisi şimdilik devletler için test edilebilir ancak endişe kaynağı olarak gösterilen bir teknoloji. Bu teknolojinin Hollanda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından atılan adımlar ile birlikte Hollanda adına biraz daha gelişmesi beklenirken, yapılacak olan çalışmalar ve atılacak olan yeni adımlar ile daha fazla başarılı olunması da beklenen bir gerçek.

  • Ülkeler blockchain olsun veya başka bir teknoloji olsun kayıt, girdi ve diğer alanlarda kullanılacak tüm sistemleri kendilerinin yerli olarak geliştirmelerine önem ve özen gösterirler. Bu gelişmiş ülkelerde bu şekilde iken gelişmemiş ülkelerde ise hazır sistemler üzerinden kayıt girdileri alınır ve sistemler genellikle Amerikan Menşeli sistemler olmaktadır.