Trilyon Dolarlık New York Eyaleti Kripto Paraları Araştıracak

Tek başına ABD’den ayrı bir ülke olsa trilyonlarca dolar edecek olduğu bilinen ABD’nin New York eyaleti yakın zamanda kripto paralar konusunda kendi araştırmalarını yapacak. New York Eyalet Meclisi yöneticilerinin aldığı karar sonucunda kurulacak olan yeni bir...

New York Eyalet Meclisi

Tek başına ABD’den ayrı bir ülke olsa trilyonlarca dolar edecek olduğu bilinen ABD’nin New York eyaleti yakın zamanda kripto paralar konusunda kendi araştırmalarını yapacak. New York Eyalet Meclisi yöneticilerinin aldığı karar sonucunda kurulacak olan yeni bir ekip ile kripto paraların New York eyaletine ne gibi zararlar verebilecek olduğu, nasıl yararlarının ve etkilerinin olabilecek olduğu ile ilgili detaylı araştırmalar yapılacak.

Yapılacak olan bu araştırmalar süreci boyunca New York eyaletinde yaşayanların kripto paralara daha fazla ilgi duymasının beklendiği belirtilirken en eşcinselliğin başkenti olarak tanınan New York eyaletinin ekonomik ve özgürlük anlamında etkisini kanıtlaması bekleniyor. Zira New York eyaleti genel olarak özgürlükler, insan hakları ve diğer konularda tüm dünyada tanınmış olan bir eyalet olmakla birlikte ekonomik olarak ABD’nin en değerli eyaletlerinden bir tanesi.

New York Eyalet Meclisi İnceliyor

New York Eyalet Meclisi tarafından yapılacak incelemeler sonucunda kripto paralar ile ilgili olumsuz sonuçlar fazla çıkarsa bu sonuçlara karşı ciddi ve kritik önlemler alınacak. Eğer sonuçlar iyi çıkar ise tahminlere göre eyalette kripto paraların durumu hakkında daha özgür ve daha fazla tetikleyici adımlar atılacak olduğu tahmin ediliyor. Konuya yakın kaynaklar henüz bu konuda konuşmak için erken olduğunu ifade ederek, belirli bir süre daha geçmesi gerektiğini ve araştırmalar tamamlandıktan hemen sonra konuşmanın daha uygun olabilecek olduğunu belirtiyor.