Kripto Para

İddia: Birçok Altcoin Sıfırı Görebilir

Digital Currency Group and Grayscale Investments CEO’su ve kurucusu Barry Silbert, dijital para birimlerinin çoğunun uzun vadede değerlerinin 0’ı göreceğini iddia etti.

CNBC haberine göre, Silbert “dijital para birimlerinin büyük bir çoğunluğuna inanmıyorum ve çoğunun sıfıra ineceğini düşünüyorum ” dedi ve sözlerine şöyle devam etti : “ICO sadece para toplamak için bir girişimdi, ancak altta yatan gerçek için hiçbir faydası yoktu.”

Ico’lar, 2017’in sonlarında– 2018’in başında büyük bir patlama yaşadı fakat ardından fiyatlar düştükçe ilgi epeyce azaldı. Ardından devlet ve federal düzenleyiciler, ICO’lara karşı sert önlemler aldı.

CoinShedules verilerine göre ICO yatırımlarının 2017 yılının Ocak ayıyla aynı seviyeye gerilediğini açıkladı. İstatistikler gösteriyor ki ICO’lar geçtiğimiz ay 291 milyon dolar fon topladı Bu rakam geçtiğimiz yılın Mart ayında toplanan 5,8 milyar dolardan 18 kat daha az.

ICO’lar hakkındaki ayı görüşlerine rağmen, Silbert hala Bitcoin konusunda iyimser olmaya devam ediyor ve burada erken bir yatırımcı olduğunu hatırlatıyor. Silbert’in kendi deyimiyle Bitcoin “Gerçekten çirkin bir teknik grafiğe sahip olsa da, dijital altın olmak için bu yarışı kazandı.”

Eski bir Goldman Sachs ortağı ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, bugün kripto para birimleri arasında Bitcoin’in benzersiz olduğunu söyledi. Novogratz, Bitcoin’in potansiyel bir değer deposu olarak kullanımı ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Periyodik tabloda 118 element var ve sadece bir altın… Bitcoin dijital altın olacak, egemen paranız olan bir şey düşünün, Amerikan doları değil, Çin yuanı değil, egemen. Egemenlik maliyet gerektirir, gerektirmeli de…”

 

Yorum Yap