Bitcoin Kripto Para

Nasdaq Bitcoin Ve Ethereum’u Listelemeye Başladı!

İçindekiler

Dünyanın en büyük ikinci borsası olan NASDAQ Bitcoin ve Ethereum’u küresel veri hizmetleri endeksine ekledi. Peki NASDAQ’ın bu hamlesi ne anlama geliyor?

Bitcoin ve kripto paralar her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. 2019 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin vadeli işlemlerine başlayacağını duyuran NASDAQ 25 Şubat tarihinden itibaren Bitcoin ve Ethereum endekslerini paylaşmaya başlayacağını açıkladı. 

NASDAQ’ın bu endekslerinin adı Bitcoin Likidite Endeksi (BLX) ve Ethereum Likidite Endeksi (ELX) olacak. Söz konusu Bitcoin ve Ethereum endeksleri Nasdaq Küresel Veri Servisinde’de paylaşılacak. 

Her 30 saniyede bir güncellenecek olan verilerde iki kripto paranın spot değeri paylaşılacak. Yazının hazırlandığı sıralarda Bitcoin 3.663.00 dolardan işlem görürken Ethereum ise 121.91 dolar seviyesinde alıcı buluyor. Peki NASDAQ’ın bu verileri listelemesi ne anlama geliyor?

Bu Ne Anlama Geliyor?

NASDAQ’ın bu hamlesi regüle olmuş ve kurumlaşmış kripto para piyasalarının hazırlıkları anlamına geliyor. Kripto para sektöründe bir sonraki gelişmenin ise SEC’in ETF’lerini kabul etmesi bekleniyor. Söz konusu alt yapı tamamlandığında kurumsal firmaların kripto para piyasalarına ilgisinin artması düşünülüyor.

Sosyal medya devi Facebook’tan Google’a Mitsubishi’den dünyanın en büyük bankalarının yakından ilgilendiği blockchain teknolojisinin geleceği görünüşe göre kripto para sektörünü de büyütecek. 

Yorum Yap