Kripto Para

İddia: Kıdemli Analiste Göre Bitcoin İki Hafta İçerisinde 20 Bin Dolara Ulaşacak

EToro analisti Simon Peters 26 Haziran’da yaptığı açıklamada, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki iki hafta içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ve yıl sonuna kadar da 50.000 ila 100.000 dolar aralığına yükseleceği öngörüsünde bulundu. Peters’ın açıkladığı verilere göre, Bitcoin’in son boğa koşusunda 11.800 dolardan 20.000 dolarlık rekor seviyeye ulaşması 7-14 gün sürmüştü.

Kamuoyunun Bitcoin’e İlgisi Artmadı

Peters oldukça iddialı öngörüsünün popüler kripto para biriminin mevcut parabolik yörüngesini koruması varsayımına dayandığını belirtti. Peters, bu yükseliş trendinin geçmiş rallilerden farklı olduğuna inanıyor. Çünkü Google’da Bitcoin aramalarına olan talep pek de fazla artış göstermedi. Peters’a göre piyasaya giren sermaye,  fonlarını bir şekilde park etmiş kurumlardan ve yatırımcılardan geliyor.

Piyasadaki satış pozisyonlarının sayısı nedeniyle çok yakında bir düzeltme görebiliriz. Bu gerçekleşse bile, Bitcoin yılın ilk yarısını son derece olumlu bir notla kapatmaya devam edecek. Bitcoin’in bu yıl sonuna kadar 50.000 dolara, hatta 100.000 dolara ulaştığını görebiliriz.

Bitcoin’in parabolik yükselişini 26 Haziran’da 12.000 doların üzerinde sürdürdü. Popüler kripto para birimi 15 aylık uzun bir sürenin ardından 13 bin dolara ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in piyasa hakimiyeti Nisan 2017’den bu yana ilk kez %60’ın üzerine yükseldiği görülüyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap