Kripto Para

İddia: Litecoin Ethereum’u Geride Bırakacak

litecoin nedir

Litecoin, 24 saat içerisinde %30’u aşkın bir büyüme kaydederek 45 dolar seviyesini gördü. Basım zamanında ise Litecoin %20 artışla 44,94 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Dördüncü sıraya yükseldi

Uzun süredir suskunluğunu koruyan Litecoin, Bitcoin Cash ve EOS’un gerisinde kalmıştı. Ancak Litecoin, elde ettiği kazanımlarla tekrar dördüncü sıraya yükselmeyi başardı. Litecoin’in günlük işlem hacmi ise 1,8 milyar dolara kadar yükseldi. Kripto para piyasasında yaşanan yükselişi tetikleyen Litecoin’in performansının ne kadar süreceği tartışılır ancak önümüzdeki aylarda Litecoin ağında gerçekleşecek ödül yarılanması da düşünüldüğünde Litecoin boğa koşusuna bir süre daha devam edecek gibi.

Litecoin 194 dolar olmalı

Litecoin’in dördüncü sıraya yerleşmesiyle, Litecoin’in Ethereum’u da geçip geçemeyeceği tartışmaya açıldı. Ancak Litecoin’in Ethereum’u tahtından edebilmesi için Ethereum’un fiyatının bu esnada hiç yükselmediğini düşünürsek (!) 9,4 milyar dolar daha değerlenmesi gerekecek. Eğer Litecoin, Ethereum’u tahtından etmek istiyorsa fiyatı 194 dolara kadar yükselmeli.

Yorum Yap