Kripto Para

24 Saatte Yüzde 15 Değer Kazanan Litecoin Kiminle İşbirliği Yaptı?

Dünyanın en popüler ve en değerli kripto para birimlerinden biri olan Litecoin, uzun süredir sessizliğini koruyordu. Ancak, Litecoin ekibinin yakında yeni gizlilik özelliklerinin ekleneceğini duyurmasının ardından popüler kripto para birimi 24 saat içerisinde %15’ten fazla yükseliş yaşadı.

Coinmarketcap’ten edindiğimiz bilgilere göre Litecoin basın saatinde %12,78’lik yükselişle 37,72 dolardan işlem görüyordu ve sıralamada Bitcoin, XRP ve Ethereum’un ardından dördüncü sırada yer alıyordu. Litecoin en son bu seviyelerde, yaklaşık bir ay önce işlem görmüştü.

Litecoin Foundation tarafından 7 Şubat’ta yayımlanan bir duyuruya göre geliştirici ekip, Litecoin’e Mimblewimble protokolünü entegre edilmesi için Baem ile işbirliği yapıyor. Baem, yaptığı açıklamada ise Litecoin’e gizlilik özelliklerinin eklenmesi için çalışmalara devam ettiklerini bildirdi. İşbirliği başarılı olursa yakın gelecekte Litecoin’le tam anlamıyla anonim bir şekilde işlem yapmak mümkün hale gelecek.

Litecoin, gün içerisinde %15’lik yükseliş yaşada da 2017 yılındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilen 375 doların halâ çok çok altında.

Yorum Yap