Kripto Para

İDDİA: Telegram, Gram Token’ı Beklenenden Daha Kısa Sürede Piyasaya Sürebilir

Yazar: Coin Bilgi

Mesajlaşma konusunda Whatsapp‘ın en büyük rakiplerinden Telegram bir süredir kendi kripto para birimi ve Blockchain ağı üzerinde çalışamalar yapıyordu. Geride bıraktığımız aylarda Liquid adlı borsada halka açık token satışı ilk kez gerçekleştirilen Gram token’ı Telegram’ın beklenenden daha kısa süre içerisinde piyasaya süreceği iddia ediliyor.

2 Ay İçerisinde Piyasaya Sürülecek

The New York Times‘ın ismi açıklanmayan üç yatırımcıya dayandırdığı 27 Ağustos tarihli haberinde şirketin kripto para birimini 2 ay içerisinde piyasaya sürmeye hazırlandığı bildirildi. Telegram daha önce Gram’ın 31 Ekim tarihinde piyasaya sürüleceğini açıklamıştı.

The New York Times‘a göre Gram token tıpkı Bitcoin gibi merkezsiz bir yapıda çalışacak ve böylece token’lar hiçbir şekilde mesajlaşma devi Telegram tarafından kontrol edilemeyecek.

Gram Token ICO’ları

2018 yılındaki iki farklı özel ICO oturumunda toplamda 1,7 milyar dolar toplamayı başaran Telegram’ın kripto para birimi Gram yatırımcılar tarafından merakla bekleniyor. Öyle ki Telegram’ın Gram token’ları Liquid adlı kripto para borsasında halka açık bir şekilde 10 Temmuz’da, 2018 yılındaki özel ICO’nun 3 katı fiyatına satışa sunulmuştu. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap