Kripto Para

Binance “Lending” Platformunu Duyurdu: Kripto Paralarla Kira Geliri Elde Etme

Yazar: Coin Bilgi

İçindekiler

Binance CEO’su Changpeng Zhao dün Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Uyurken kripto para kazanmak ister misiniz” sorusunu yönelttiği bütün takipçilerini heyecanlandırmıştı.

Bu paylaşımdan sadece birkaç saat sonra Binance cephesinden yapılan açıklamada “Lending” platformu duyuruldu. Aslında CZ‘nin açıklamalarından da Binance’in Lending benzeri bir platformu duyuracağı tahmin edilebiliyordu.

Binance’in resmi açıklamasına göre platform 29 Ağustos itibariyle kullanıma açılacak. Platformda kullanıcılar belli bir süreliğine borç vererek faiz geliri elde edecek yani Changpeng Zhao‘nun deyimiyle uyurken para kazanabilecek.

Binance Lending

Lending platformunda ilk aşamada BNB, USDT ve ETC kullanıma sunulacak. İleriki dönemlerde ise platformda yeni kripto para birimlerinin listelenmesi bekleniyor. 14 günlük dönemde kiraya verilecek bu kripto paralar için yıllık faiz oranları ise şu şekilde:

  • BNB: %15
  • ETC: %7
  • USDT: %10

Kiraya verilen kripto paralar için faiz işleme süreci platformun açılış tarihi 29 Ağustos’ta TSİ 03:00’da başlayarak 11 Eylül TSİ 02:59’a kadar devam edecek.  Faiz ödeme süreci ise 14 günlük dönemin sonlanmasının hemen ardından başlayacak. Binance Lending platformu da tıpkı Launchpad gibi kayıt usülü çalışıyor bu nedenle kullanıcıların 28 Ağustos’tan itibaren ilk faiz dönemi için kayıt yaptırması gerekecek.

Toplam kiraya verilebilecek kripto paraların toplam sınırı ise şu şekilde:

  • 200.000 BNB
  • 10.000.000 USDT
  • 20.000 ETC

Bireysel katılım ise en fazla 500 BNB, 1.000.000 USDT ve 1.000 ETC ile sınırlandırılmış durumda.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap