İngiltere Merkez Bankası Başkanoı Mark Carney: Risk Teşkil Etmiyor

İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Mark Carney son açıklamalarında kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu


İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Mark Carney son açıklamalarında kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kripto paraların risk teşkil etmediğine değinen İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Mark Carney, “Kanada dolarlarınızı kripto paraya dönüştürebildiğiniz borsalar var ve bu borsalar genelde düzenlenmemiş durumdalar ve bazı durumlarda ciddi suistimaller yaşanabildiği gibi bu borsalar siber saldırılara ve hırsızlığa karşı da gayet savunmasızlar ve gerekli standartlara uyum sağlayamıyorlar. Bunları hoş görmenin lüzumu yok.” ifadelerini kullandı.

Avrupa üyesi ülkeler arasında yer almasına rağmen Brexit dolayısı ile AB’den çıkmaya karar veren İngiltere’nin yeni dönemde ekonomik bazı değişimler yaşayabilecek olduğu tahminler ortaya atılmakta.

Türkiye, Fransa, Almanya, İngiltere ve Daha Birçok Ülke…

Birçok ülkede kripto paralar ile ilgili oldukça fazla olumlu algı mevcut. Bu ülkelerin en başında ABD bulunurken, ABD’nin kripto paralar ile ilgili aldığı kararlar ve gelecekte alacak olduğu kararlar finans dünyasında nasıl ki merkez etkisi gösteriyor ise kripto para dünyasında da etkisini gösterecektir. Git gide daha yaygın hale gelen kripto paralar ABD yönetiminin dikkatinden kaçmazken, yönetim kripto paralara olumlu yaklaşıyor.